Parafia św. Antoniego z Padwy

w Chorzowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 października 2018 r.

Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w niedziele o 1615, a w tygodniu o godz. 1715 (za wyjątkiem czwartku – w czwartki dopiero po Mszy św. szkolnej.) W piątki października o godz. 2000 zapraszamy na „różaniec dla zapracowanych i zagonionych”.

Czcicieli św. Rity zapraszamy jutro po Mszy św. na nabożeństwo z ucałowaniem relikwii św. Rity. Nie będzie nabożeństwa różańcowego przed mszą wieczorną.

W środę o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.

W tym miesiącu wyjątkowo w czwartek, a nie w środę zapraszamy emerytów na spotkanie na probostwie o godz. 1400.

Nasza Parafia razem ze Szkoła Podstawową Katolika organizują dla dzieci 31 października Bal wszystkich Świętych. Początek o godz. 1500 w krypcie kościoła, zakończenie przemarszem do kościoła na różaniec. Obowiązuje przebranie za świętego, zapisy w zakrystii, kancelarii. Udział w balu jest darmowy.

Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłymi – dlatego zachęcamy do składania tzw. „zalecek” za naszych bliskich zmarłych, za dusze w czyśćcu cierpiące. Zalecki można składać w kancelarii i w zakrystii. W intencji Zmarłych zalecanych odprawimy Msze Św. 2 listopada o 700, 900, 1800, oraz będziemy odmawiali różaniec w pierwszym tygodniu listopada.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest jeszcze Mały Gość, są Misyjne Drogi, oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Przypominamy o wstępnym rozpoznaniu czy znaleźli by się chętni do odbycia pielgrzymki do Medziugorje i chorwackich sanktuariów. Ośmiodniowa, autokarowa na  przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Szacowany koszt ma nie przekroczyć 2000 zł. Szczegóły w kancelarii parafialnej. Zainteresowanych prosimy o wstępne zgłoszenie do końca października w kancelarii swojego udziału. Wstępnie już 14 osób zadeklarowało chęć wyjazdu.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na misji świętych. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg-Zapłać za każdą ofiarę.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 października 2018 r.

Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w niedziele o 1615, a w tygodniu o godz. 1715 (za wyjątkiem czwartku – w czwartki dopiero po Mszy św. szkolnej.) W piątki października o godz. 2000 zapraszamy na „różaniec dla zapracowanych i zagonionych”.

Dziś o godz. 1500 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

W środę o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.

W sobotę 20 października swoje 70 urodziny obchodzi ks. senior Marian Jaromin, zapraszamy do wspólnego dziękczynienia podczas Mszy św. o godz. 800.

W ramach Chorzowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej ORGANY PLUS, zapraszamy do naszej świątyni na KONCERT ORGANOWY, który odbędzie się w przyszłą sobotę 20 października o godz. 1900.

Czcicieli św. Rity już dziś zapraszamy w przyszły poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800. Po Mszy nabożeństwo z ucałowaniem relikwii św. Rity. Nie będzie nabożeństwa różańcowego przed mszą wieczorną.

Parafia robi rozpoznanie czy znaleźli by się chętni do odbycia pielgrzymki do Medziugorje i chorwackich sanktuariów. Ośmiodniowa, autokarowa na  przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Szacowany koszt ma nie przekroczyć 2000 zł. Szczegóły w kancelarii parafialnej. Zainteresowanych prosimy o wstępne zgłoszenie do końca października w kancelarii swojego udziału.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta przeznaczona na misje. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest nowy numer Małego Gościa, Misyjne Drogi, oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 października 2018 r.

Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w niedziele o 1615, a w tygodniu o godz. 1715 (za wyjątkiem czwartku – w czwartki dopiero po Mszy św. szkolnej.)

We wtorek po mszy św wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W środę o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.

W piątek o godz. 1630 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci, a wieczorna Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków apostolstwa.

W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych parafian.

W sobotę 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 1800 Mszą św. w intencji wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Wyjątkowo nie będzie różańca o 1715.

W ramach Chorzowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej ORGANY PLUS, już dziś zapraszamy do naszej świąty6ni na KONCERT ORGANOWY, który odbędzie się 20 października o godz. 1900.

Po przerwie wakacyjne zapraszamy na lekcje hiszpańskiego. We wtorek o godz. 1700 kontynuacja dotychczasowego kursu, i o godz. 1800 dla rozpoczynających.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta zbierana będzie przez księży i przeznaczona będzie na remonty i inwestycje. Wychodząc z kościoła można wesprzeć chorzowskie Hospicjum. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, a przed kościołami odbywać się będzie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego tysiąclecia. Bóg-Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest nowy numer Małego Gościa, Misyjne Drogi, oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 września 2018 r.

Jutro rozpoczyna się miesiąc październik. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w niedziele o 1615, a w tygodniu o godz. 1715 (za wyjątkiem czwartku – w czwartki dopiero po Mszy św. szkolnej.) Za wypełnianie tej pobożnej praktyki można uzyskać odpust zupełny.

W środę o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, Piątek i Sobota nowego miesiąca, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W czwartek na Mszę św. szkolną o godz. 1700 zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza te które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Podczas Mszy św. będzie miało miejsce pobłogosławienie różańców, a po Mszy św. spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią.

Rodziców dzieci I komunijnych zapraszam na spotkanie w środę o godz. 1800.

Kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w piątek na Mszę św. oraz spotkanie organizacyjne po niej.

W najbliższy piątek zapraszamy na RÓŻANIEC ULICAMI NASZEGO MIASTA. Wyruszymy o godz.1845 z kościoła św. Jadwigi. Przejdziemy ulicami Wolności, Sobieskiego, Pl. Matejki, Krasickiego, Krzywą, do Parku Róż, Urbanowicza, Cmentarną, ks. Kordeckiego, Spokojną, Jasną, Wesołą, Czystą, Dąbrowskiego i zakończymy w kościele Ducha Św.  

W sobotę po mszy św. o godz. 800 zapraszamy do krypty na spotkanie członków Żywego Różańca.

Chorych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 13 października. Przypominamy, że szafarze nadzwyczajni Komunii św. zanoszą chorym Pana Jezusa co niedzielę. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości.

Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów pragnie serdecznie zaprosić na II festyn pt. „Poznaj swojego sąsiada” który odbędzie się w sobotę 6 października od godz. 1600 na terenie naszej parafii. Festyn ma na celu wspólne spędzenie czasu rodzin oraz zawiśnięcia relacji sąsiedzkich. Odwiedzających festyn czeka muzyczna oprawa oraz wiele atrakcji (gril, grochówka, ciasto - własne wypieki,  kawa, herbata oraz atrakcje dla najmłodszych oraz licytacje czekają na parafian). Festyn ma także na celu wsparcie podopiecznych Chorzowskiego Hospicjum.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Miejskiej Orkiestry Kameralnej Miasta Żywiec w naszej parafii za tydzień 7 października 2018 r., w niedzielę, o godz. 1800. Wysłuchamy „Missa Fratrum Minorum” (Msza Franciszkańska) kompozycji Sebastiana Niemczyckiego Zapraszamy.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta za potrzeby parafii, a po Mszach odbędzie się zbiórka na potrzeby chorzowskiego Hospicjum. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.  

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest nowy Mały Gość, są Misyjne Drogi, oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 września 2018 r.

Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 1630.

We wtorek po wieczornej Mszy św. Odnowa w Duchu Św. zaprasza do wspólnej modlitwy uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Pozostałe okazje do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni w tygodniu w czwartki o 1530 razem z Arcybractwem NSPJ, w piątek o godz. 2000 oraz w sobotę od 1700 cicha adoracja. Zapraszamy.

W środę o godz. 1400 spotkanie emerytów na probostwie.

W środę o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego.

W sobotę 20 października odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Legionu Maryi do Turzy Śląskiej. Szczegóły i zapisy u p. Celiny.

W sobotę odbędzie się pielgrzymka Chorzowian do Piekar Śląskich. Początek o godz. 1400 na Piekarskiej Kalwarii, Msza św. o godz. 1600 w bazylice. Póki co jest bardzo  małe zainteresowanie wspólnym wyjazdem, dlatego jeśli do wtorku nie będzie chętnych do Piekar udamy się indywidualnie.

W kancelarii parafialnej można zamawiać msze św na przyszły rok kalendarzowy. Jest jeszcze trochę wolnych intencji także w bieżącym roku kalendarzowym, zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kancelarii parafialnej.

Rodziców ubiegłorocznych dzieci I Komunijnych (jeśli są obecni w kościele) ks. Piotr zaprasza na chwilę po Mszy do zakrystii.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na bieżące zobowiązania naszej parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, nowy numer Małego Gościa Misyjne Drogi oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Za tydzień kazanie wygłosi o.  Robert Grabka, misjonarz oblat NMP, a po Mszach można będzie nabyć kalendarze misyjne.

26 września w środę o godz. 1700 w naszej krypcie odbędzie się  spotkanie przedstawicieli Policji z mieszkańcami zamieszkującymi w rejonie placu Matejki. Spotkanie organizowane jest w związku z narastającym problemem dewastacji otoczenia oraz innych uciążliwych zdarzeń. Zapraszamy na to spotkanie.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. św. Pawła zaprasza mieszkańców Chorzowa powyżej 60 roku życia na bezpłatne szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie. Szczegóły na afiszu.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech nam Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 września 2018 r.

Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 1630.

Jutro o godz. 1900 spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

W środę o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego

Z ok. 33. rocznicy powstania Legionu Maryi w naszej parafii. Legionistów i sympatyków Legionu jutro zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 1100, Po Mszy zapraszamy na spotkanie przy stole w krypcie. Pól godziny przed Mszą Legionistów zapraszamy na różaniec.

We wtorek po wieczornej Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji chorych oraz na spotkanie na probostwie. Po modlitwie za chorych Odnowa w Duchu Św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

W najbliższy czwartek (20. września) po Mszy św szkolnej zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla rodziców tegorocznych dzieci I Komunijnych.

Młodzież zapraszamy na spotkanie oazowe w piątek po Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy dzieci na msze św szkolne w czwartki o godz. 1700. Zapraszamy na spotkania dla ministrantów i Dzieci Maryi oraz Bożych Nutek w sobotę o godz. 1000. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów i dziewczynki do wspólnoty Dzieci Maryi i Bożych Nutek.

W sobotę 22 września serdecznie zapraszamy na wieczór św. Rity – rozpoczniemy go Mszą św. wieczorną, po niej zapraszamy na nabożeństwo z ucałowaniem relikwii św. Rity.

W sobotę 29 września odbędzie się pielgrzymka Chorzowian do Piekar Śląskich. Jeżeli będą chętni do wspólnego wyjazdu to zorganizujemy przejazd autobusem, prosimy o zgłaszanie się w kancelarii.

Już dziś zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie w I piątek października po mszy św. wieczornej.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na remonty i inwestycje w naszej świątyni. Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Za tydzień kolekta na bieżące zobowiązania naszej parafii.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, nowy numer Małego Gościa Misyjne Drogi oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech nam Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 września 2018 r.

Zapraszamy na dzisiejsze Nieszpory i na adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni.

Dziś o godz. 1500 spotkanie III Zakonu franciszkańskiego.

Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, które od września będą odbywały się w środy o godz. 1900.

Po przerwie wakacyjnej zapraszamy dzieci na msze św szkolne w czwartki o godz. 1700. Zapraszamy na spotkania dla ministrantów i Dzieci Maryi oraz Bożych Nutek w sobotę o godz. 1000. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów i dziewczynki do wspólnoty Dzieci Maryi i Bożych Nutek. Młodzież zapraszamy na spotkanie oazowe w piątek po Mszy św. wieczornej. Dorosłych parafian serdecznie zapraszamy do ruchów i grup działających w naszej parafii.

W najbliższą środę - 12 września przypada Uroczystość NMP Piekarskie - głównej patronki naszej archidiecezji.

W czwartek przypada 13 dzień września serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – rozpoczniemy je po Mszy św. szkolnej.

W piątek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Podczas Mszy św. będzie możliwość „poświęcenia” przyniesionych przez wiernych krzyży oraz ucałowania relikwii Świętego Krzyża, które posiada nasza parafia

W sobotę odwiedzimy chorych parafian z posługa sakramentalną.

W tym roku przypada 34 rocznica powstania Legionu Maryi w naszej parafii. Legionistów i sympatyków legionu serdecznie już dziś zapraszamy na Mszę św. w ich intencji 17 września w poniedziałek o godz. 1100, potem spotkanie przy stole w krypcie.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św.  w maju przyszłego roku odbędzie się w czwartek 20 września po mszy św szkolnej.

W kancelarii parafialnej można zamawiać msze św na przyszły rok kalendarzowy.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień kolekta zbierana będzie przez księży na remonty i inwestycje w naszej świątyni. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, nowy numer Małego Gościa są Misyjne Drogi oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech nam Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 września 2018 r.

Decyzją Ks. Abpa W. Skworca nasz ks. wikariusz Bartłomiej Szymczak zakończył posługę w naszej wspólnocie parafialnej i od 30 sierpnia pełni posługę wikarego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach.

Ks. Bartka oficjalnie pożegnamy i podziękujemy mu za  czteroletnią posługę w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 1700. Serdecznie zapraszam Was do wspólnej modlitwy.

W naszej wspólnocie witamy serdecznie ks. Piotra Mroczkowskiego, który od 30 sierpnia jest naszym nowym wikarym. Ks. Piotr urodził się 13 lutego 1986,  pochodzi z Knurowa, z parafii Matki Bożej Częstochowskiej, rozpoczyna posługę w swojej trzeciej parafii. Dotychczas był wikarym na Bytkowie oraz w parafii św. Marii Magdaleny w Lubomi. Ks. Piotrowi życzymy wielu Łask Bożych, opieki św. Antoniego, u którego serdecznie raz jeszcze go witamy.

Dobiegł do końca czas urlopów i wakacji. Zapraszamy serdecznie rodziców i nauczycieli uczniów szkół: IV liceum Ogólnokształcącego, „Gastronomika” i „Ekonomika” na Mszę św. inaugurującą Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny jutro o godz. godz. 800. Uczniów szkół podstawowych serdecznie zapraszamy w czwartek 6 września na godz. 1700 na Mszę św. szkolną. Dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole zostaną pobłogosławione tornistry i plecaki. 

Od jutra w kancelarii parafialnej można zamawiać msze św na przyszły rok kalendarzowy.

Po przerwie wakacyjnej zapraszamy na spotkania Ministrantów i Dzieci Maryi oraz Bożych Nutek w sobotę na godz. 1000. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów i dziewczynki do wspólnoty Dzieci Maryi i Bożych Nutek.

Młodzież zapraszamy na spotkanie oazowe w piątek po Mszy św. wieczornej.

W sobotę 8 września o godz. 730 sprzed kościoła wyjedziemy na pielgrzymkę do Skoczowa i okolic.

W sobotę Parafia św. Wawrzyńca zaprasza na FESTYN PARAFIALNY. Początek o godz. 1600, szczegóły na plakatach.

Stały konfesjonał w kościele św. Jadwigi od 1 września jest dostępny od poniedziałku do piątku od 1000-1200 i od 1530-1800.

W przyszłą niedzielę przypada 84. rocznica poświęcenia naszej świątyni, którego dokonał 9 września 1934 roku bp Stanisław Adamski. Za nawiedzenie w tym dniu naszego kościoła i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga można uzyskać odpust zupełny.

Chorych parafian z posługa sakramentalną odwiedzimy w sobotę 15 września.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego,  Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Zapraszamy na dzisiejsze Nieszpory i na adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni: we wtorek po wieczornej Mszy św, w czwartek o 1530, w piątek o 2000  i w sobotę od 1700.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, nowy numer Małego Gościa są Misyjne Drogi oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 sierpnia 2018 r.

W dzisiejszą niedzielę 26 sierpnia przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej.

Dobiega końca czas urlopów i wakacji. Już dziś zapraszamy serdecznie rodziców i nauczycieli uczniów szkół: IV Liceum Ogólnokształcącego, „Gastronomika” i „Ekonomika” na Mszę św. inaugurującą Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny w poniedziałek 3 września o godz. godz. 800. Uczniów ze szkół podstawowych serdecznie zapraszamy w czwartek 6 września na godz. 1700 na Mszę św. szkolną. Dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole zostaną pobłogosławione tornistry i plecaki. 

Okazja do spowiedzi dla dzieci w czwartek o godz. 1630, a dla młodzieży w piątek przed Mszą św. wieczorną od godz. 1730.

W sobotę 1 września księża archidiecezji katowickiej w ramach Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa będą pielgrzymowali do kościoła św. Ducha na Bytkowie. Serdecznie prosimy Was o pamięć modlitewną.

W przyszłą niedzielę o godz. 1400 w katedrze katowickiej rozpocznie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie.

Przed nami ostatni tydzień wakacji, po przerwie wakacyjnej już dziś zapraszamy na spotkania Ministrantów i Dzieci Maryi oraz Bożych Nutek w sobotę 8 września na godz. 1000. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów i dziewczynki do wspólnoty Dzieci Maryi i Bożych Nutek.

Proszono nas o podanie ogłoszenia:

Chorzowskie centrum Kultury zaprasza mieszkańców Chorzowa na Jubileusz 85-lecia Teatru Reduta Śląska. W ramach tegoż jubileuszu CHCK zaprasza na spektakl pt. „Ulice Wolności” w wykonaniu Teatru Reduta Śląska. Spektakl odbędzie się 3 września o godz. 1800. Szczegóły na plakatach.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na archidiecezję, Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Przypominamy o dzisiejszych Nieszporach i o stałych okazjach do adoracji w naszej świątyni: we wtorek po wieczornej Mszy św, w czwartek o 1530, w piątek o 2000  i w sobotę od 1700.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość, są Misyjne Drogi – kupując je w prosty sposób można wesprzeć misje św., oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 sierpnia 2018 r

Dziś odbywa się stanowa pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich. Z naszej wspólnoty pątniczki wyruszyły pieszo oraz autokarem. Powrotu pieszej grupy spodziewamy się około godz. 1800.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o 1630.

We środę 22 sierpnia zapraszamy na Wieczór św. Rity Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 1800, potem nabożeństwo z oddaniem czci relikwiom św. Rity.

W przyszłą niedzielę 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

W związku z chorzowską pielgrzymką do Częstochowy serdecznie zapraszamy wszystkich Chorzowian na wspólną Mszę św. o godz. 1100 przed obrazem Jasnogórskim 29 sierpnia. Po Mszy św. Droga Krzyżowa na wałach. Zapisy na autokar w kancelarii parafii św. Jadwigi.  Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 800.

Spotkanie organizacyjne dla udających się na pieszą chorzowską pielgrzymkę odbędzie się jutro (tj. w poniedziałek 20 sierpnia) po mszy św. wieczornej w salkach parafii św. Jadwigi.

Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni w tym tygodniu w czwartek o 1530 razem z Arcybractwem NSPJ, w piątek o godz. 2000 oraz w sobotę od 1700 cicha adoracja. Zapraszamy.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na pokrycie bieżących rachunków parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, są Misyjne Drogi;  oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim, którzy przeżywają swoje urlopy i wakacje życzymy dobrego wypoczynku. Tym którzy pracują potrzebnych łask, a na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

Parafia Rzymskokatolicka św. Antoniego z Padwy w Chorzowie

ul. Kopernika 1
41-500 Chorzów
tel. (32) 241-33-29
mail: parafia@antoni.net.pl

nr konta: PKO BP SA

57 1020 2368 0000 2102 0403 9632

NIP 627-22-84-730

Msze Święte

NIEDZIELNE

Sobota: 1800
Niedziela: 700, 900, 1100, 1230, 1700

w kaplicy szpitalnej o 715

W DNI POWSZEDNIE

Codziennie: 700, 800, 1800
Czwartek:   700, 800, 1700

w lipcu i w sierpniu

oraz w ferie zimowe bez Mszy o 800

Kancelaria parafialna

czynna jest:

rano:

 • poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki
  od 845 do 1045                         

popołudniu:

 • poniedziałki i czwartki
  od 1630 do 1800
 • w sprawach pogrzebu także poza tymi godzinami.

Spowiedź

 • 15 minut przed każdą Mszą świętą
 • od 1700 do 1800 w każdą sobotę
 • od 1730 do 1800 w każdy pierwszy piątek miesiąca
 • od 1630 do 1700 w każdy pierwszy czwartek miesiąca