Parafia św. Antoniego z Padwy

w Chorzowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 grudnia 2023 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

I Niedziela Adwentu tradycyjnie obchodzona jest jako niedziela trzeźwości – zachęcamy do podejmowania daru abstynencji od alkoholu. Można też wpisać się do księgi trzeźwości.

W dni tygodnia w Adwencie serdecznie zapraszamy na RORATY. Na tę szczególną adwentową modlitwę zapraszamy zarówno dorosłych jak i wszystkie dzieci.

Roraty dla dorosłych: od poniedziałku do soboty na Mszy św. o godz. 700.

Roraty dla dzieci: Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 1800, a w czwartek o godz. 1700. Prosimy dzieci, by na roraty przychodziły z lampionami i dzwoneczkami, aby w sposób uroczysty rozpoczynać roraty idąc w adwentowej procesji. Proponujemy, aby w poszczególne dni dzieci przychodziły: w poniedziałki – roraty z mamą, we wtorki – roraty z tatą, w środy – roraty z babcią, w czwartki – roraty z dziadkiem, natomiast w piątki – na roraty przychodzimy z rodzeństwem.

W naszej świątyni, wzorem ubiegłych lat, pojawiło się  Serce Pełne Dobra stoi w krypcie naszej świątyni: zwracamy się z prośbą o dar w postaci maskotek, drobnych zabawek czy smakołyków, które będą wręczane dzieciom, jako nagrody podczas rorat. Dary można składać przed każdymi roratami do przygotowanego serca, lub w zakrystii czy na probostwie.

W związku z roratami dla dorosłych przez okres adwentu w naszej świątyni nie będzie sprawowana msza św o godz. 800.

Jutro przypada  wspomnienie św. Barbary, serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 900 górników, emerytów górniczych, wdowy, wdowców, i rodziny górnicze, do wspólnego dziękczynienia. Na Mszę zapraszamy do naszej krypty.

We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej

W czwartek o godz. 1800 spotkanie dla dorosłych lektorów.

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Msze św. sprawować będziemy o 700 i 900 i 1800. Od godziny 1200 do 1300 zapraszamy do krypty naszej świątyni na Godzinę Łaski - to czuwanie modlitewne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W tym tygodniu przypada w życiu liturgicznym I czwartek miesiąca.

Chorych parafian z posługą sakramentalną w domach odwiedzimy w sobotę 16 grudnia.

Pod chórem można nabyć wigilijne świece, i poświęcone opłatki. 

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej świątyni. Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Na stronie internetowej naszej parafii można się zapoznać z możliwością odpisu od podatku darowizny na cele kultu religijnego. Składamy podziękowanie tym którzy już z takiej możliwości skorzystali tym samym wspomagając naszą parafię. Zespołowi charytatywnemu dziękuję za przeprowadzanie zbiórek prowadzenie sprzedaży świec i opłatków.

Polecamy prasę religijną. Jest Gość Niedzielny, pojawił się nowy dwumiesięcznik – bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Polecamy go Waszej uwadze, jest nowy numer Małego Gości, Misyjne Drogi. Jest także „Głos Św. Antoniego”

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.         

                                                                                                            Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 listopada 2023 r.

Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki można uzyskać odpust zupełny. Zwykłe warunki uzyskania opustu zupełnego: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Świętego. Warto pamiętać, że jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – możemy wtedy zyskiwać odpust cząstkowy.

We wtorek Odnowa W duchu Świętym świętować będzie 42 rocznicę powstania w naszej parafii. Msza św. w intencji tworzących tę grupę o godz. 1800.

W środę spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek o 1500 spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego

Za tydzień w I Niedzielę Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Tradycyjnie I Niedziela Adwentu jest Niedzielą Trzeźwości.

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece wigilijne i opłatki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Caritas. 

Okazja do adoracji w naszej świątyni w tym tygodniu: we wtorek razem z Odnową w Duchu Św. po Mszy św wieczornej, w czwartek z Arcybractwem NSPJ o godz. 1530 oraz w piątek adoracja dla zapracowanych po Mszy św. wieczornej. Na te godzinne adoracje  zapraszamy do naszej krypty.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na archidiecezję. Za tydzień kolekta na bieżące rachunki naszej parafii. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Jest Gość Niedzielny,  jest nowy numer Małego Gościa, Misyjne Drogi. Jest „Głos Św. Antoniego”.   

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 listopada 2023 r.

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących. Przy tej okazji dziękuję wszystkim którzy swoją jałmużną wspierają parafialne działania charytatywne jak np. nasze codzienne wydawanie chleba dla najuboższych.

Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej.

We wtorek, 21 listopada, wspominamy św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Z tej okazji w naszej wspólnocie dziś o godz. 1100 sprawowana jest Msza św w intencji naszej służby liturgicznej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim angażującym się w liturgie w naszej świątyni.

W środę przypada 22 dzień miesiąca, zapraszamy na Mszę św. oraz nabożeństwo ku czci św. Rity. Rozpoczniemy o godz. godz. 1800.

W czwartek o godz. 1800 spotkanie Zespołu Charytatywnego.

Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także Światowy Dzień Młodzieży.

W przyszłą niedzielę nasz parafialny Chór Cantabile podczas Mszy św o godz. 1230  włączy się swoim śpiewem w oprawę liturgii. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na bieżące rachunki naszej parafii. Za tydzień kolekta na archidiecezję. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Jest Gość Niedzielny,  jest nowy numer Małego Gościa, Misyjne Drogi. Jest „Głos Św. Antoniego”.   

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 listopada 2023 r.

Od jutra msze św w tygodniu będą  sprawowane w krypcie naszego kościoła. 

Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

W środę o 1900 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych parafian w domach.

Za tydzień o godz. 1100 zostanie odprawiana Msza św. w MSZA W INTENCJI SŁUŻBY LITURGICZNEJ Z OKAZJI ICH PATRONALNEGO ŚWIĘTA  ŚW. TARSYCJUSZA.

Jak informowaliśmy tydzień temu, podczas ostatniego zebrania Rady Parafialnej, które odbyło się w czwartek 26 października, postanowiono między innymi, że wracamy do tradycyjnej formy odwiedzin kolędowych w naszych domach. W gablotce oraz w Głosie św Antoniego został przedstawiony plan tegorocznej kolędy. Prosimy o zapoznanie się z proponowanymi terminami.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta zbierana będzie przez księży na bieżące rachunki parafii za gaz, prąd, wodę opał. Bóg-Zapłać za każdą ofiarę. Zachęcamy do zapoznania się z możliwością uzyskania odpis podatkowego w zamian za darowiznę na cele kultu religijnego. Informacje na naszej stronie internetowej.

W kancelarii  parafialnej jest jeszcze do nabycia kilka biletów na spektakl muzyczny MARYJA. – który zaplanowano na 15 listopada o godz. 1830 w katowickim spodku. Bilety w cenie od 50 zł.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Jest Gość Niedzielny, Mały Goś, Misyjne Drogi. Jest „Głos Św. Antoniego”.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 listopada 2023 r.

We wtorek po Mszy św wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W środę o 1900 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

Ogłoszenie dla naszych najmłodszych parafian: Przebierz się za swojego ulubionego świętego. 9 listopada (czwartek) zapraszamy na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 1700, a później bal w domu parafialnym.

W sobotę przypada 11 Listopada Msze św. będą sprawowane o 700, 900 i 1800, Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 900.

Prezydent Chorzowa oraz proboszcz parafii Świętej Jadwigi zapraszają do wzięcia udziału w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, która zostanie odprawiona w sobotę, 11 listopada o godzinie 1000, w Kościele pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej. Po Mszy uczestnicy przejdą na Rynek, gdzie o 1130 nastąpi podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu

11 listopada w Starochorzowskim Domu Kultury obędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu chórów: Lutni, Gwiazdy, Seraf, Magnificat i naszego chóru Cantabile. Koncert rozpocznie się o godz. 1600, wstęp wolny.

Odpust zupełny za zmarłych można jeszcze uzyskać do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Do środy zapraszamy na różaniec za zmarłych o godz. 1715.

Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Podczas ostatniego zebrania Rady Parafialnej, które odbyło się w czwartek 26 października, postanowiono między innymi, że wracamy do tradycyjnej formy odwiedzin kolędowych w naszych domach. Niebawem zostanie przedstawiony plan tegorocznej kolędy.

Rada Parafialna ponownie wyraziła akceptację pomysłu, by Msze św w tygodniu, w okresie jesienno-zimowym, były sprawowane w krypcie naszego kościoła. Dlatego od jutra zapraszamy w tygodniu na Msze św do naszej krypty.

Rada Parafialna zaakceptowała zmiany w harmonogramie Mszy św w tygodniu.  Od nowego roku nie będzie sprawowana Msza św. w tygodniu o godz. 800.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na archidiecezję. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, na bieżące rachunki parafii. Bóg-Zapłać za każdą ofiarę. Zachęcamy do zapoznania się z możliwością uzyskania odpis podatkowego w zamian za darowiznę na cele kultu religijnego. Informacje na naszej stronie internetowej.

W kancelarii  parafialnej są jeszcze do nabycia bilety na spektakl muzyczny MARYJA. – który zaplanowano na 15 listopada o godz. 1830 w katowickim spodku. Bilety w cenach od 50 do 120 zł.

Proszono nas o podanie ogłoszenia: parafia św Jadwigi organizuje jednodniowy wyjazd do na jarmark do Drezna. Wyjazd zaplanowano w sobotę 2 grudnia, koszt 380 zł szczegóły w zakrystii kościoła św. Jadwigi.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Jest Gość Niedzielny, Mały Goś, Misyjne Drogi. Jest „Głos Św. Antoniego”.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 października 2023 r.

Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Lucjana oblata Najświętszej Maryi Panny. Dziękujemy za wygłoszone kazanie i zachęcamy do nabycia kalendarza misyjnego ojców oblatów.

W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych - Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba. Popołudniu o godz. 1500 zapraszamy na świąteczne nieszpory do kościoła Św. Jadwigi, po nich wyruszymy procesją na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za naszych zmarłych Parafian.

W naszej świątyni Msze św. 1 listopada  będą odprawiane według porządku niedzielnego,  wieczorna Msza o godz. 1700.

We czwartek 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Kościół ogarnia modlitwą wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje winy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim sprawuje za nich Ofiarę Eucharystyczną.

Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i przyjęcie Komunii Św.

Odpust zupełny za zmarłych można także uzyskać w dniach od 1-8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Zachęcamy do składania tzw. „zalecek” za naszych bliskich zmarłych, za dusze w czyśćcu cierpiące. W intencji Zmarłych Zalecanych będziemy odmawiali różaniec od czwartku 2 listopada do środy 8 listopada o godz. 1715. (w czwartek po Mszy św. szkolnej.)

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i I sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W piątek o godz. 1500 spotkane III Zakonu Franciszkańskiego.

Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 18 listopada.

Ogłoszenie dla naszych najmłodszych parafian: Przebierz się za swojego ulubionego świętego. 9 listopada (czwartek) zapraszamy na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 1700, a później bal w domu parafialnym.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby parafii. Kolekta we Wszystkich Świętych przeznaczona na działalność charytatywną parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na archidiecezję na renowację Kalwarii Piekarskiej. Bóg-Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Jest Gość Niedzielny, jest nowy numer Małego Gościa, i oczywiście Głos Św. Antoniego

W kancelarii  parafialnej są do nabycia bilety na SPEKTAKL MUZYCZNY MARYJA. – to radosne widowisko inspirowane oratorium oraz musicalem, organizowane w związku z przygotowaniami do jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Katowickiej. W widowisku weźmie udział blisko 300 wykonawców: wokaliści, chór, orkiestra, tancerze, aktorzy. Zaproszeni wykonawcy to zarówno artyści profesjonalni, jak i młodzi amatorzy.  Spektakl zaplanowano na 15 listopada o godz. 1830 w katowickim spodku. Bilety w cenach od 50 do 120 zł.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 października 2023 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjach św.,  o misjonarzach,  o nowych powołaniach misyjnych. Kolekta zbierana dzisiaj przeznaczona jest na misje święte. To konkretna forma naszej pomocy dla misjonarzy.

W środę o godz. 1530 spotkanie seniorów na probostwie.

W czwartek o godz. 1900 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W październiku serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w niedziele o 1615, a w tygodniu o godz. 1715 (za wyjątkiem czwartku – w czwartki dopiero po Mszy św. szkolnej. Różaniec dla zapracowanych w piątek o godz. 1930.

Zachęcamy do składania tzw. „zalecek” za naszych bliskich zmarłych, za dusze w czyśćcu cierpiące. W intencji Zmarłych Zalecanych będziemy odmawiali różaniec od czwartku 2 listopada do środy 8 listopada o godz. 1715.

Parafia św. Jadwigi informuje,  że przez najbliższy rok do 18.10.2024 kościół św. Jadwigi Śl. w Chorzowie jest kościołem jubileuszowym (mija w przyszłym roku 150 lat od jego konsekracji). Codziennie można zyskiwać odpust zupełny przez nawiedzenie tej świątyni i spełnienie zwykłych warunków (spowiedź św., Komunia św. w tym dniu, wyznanie wiary, Ojcze nasz i dowolna modlitwa za Ojca Św.). Odpust można ofiarować za żywych lub zmarłych. Przypominamy, że w tym kościele jest stały konfesjonał (od poniedziałku do piątku od 1000-1200 i od 1530-1800) oraz całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (co tydzień z piątku na sobotę także całonocna).

Parafia św. Jadwigi informuje, że w tym roku upływa czas rezerwacji grobów z 2003 roku. Nieopłacone miejsca grobowe z 2002 roku i wcześniejsze będą przekopywane. Ofiara rezerwacyjna wynosi 40 zł na rok i można rezerwować groby na dowolną ilość lat. Zaleca się przekazywanie ofiar na konto parafii św. Jadwigi, w tytule przelewu należy podać numer grobu. Bardzo prosimy wszystkich opiekujących się grobami na cmentarzu przy ul. Drzymały o jak najszybsze uporządkowanie grobów. Parafia nie jest w stanie wywieźć wszystkich śmieci w ostatni dzień przed uroczystościami na cmentarzu.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na misje. Za tydzień kolekta potrzeby parafii. Bóg Zapłać za każdy dar.  

Zachęcamy do lektury prasy religijnej, jest Gość Niedzielny, Mały Gość, są Misyjne Drogi, oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 października 2023 r.

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako XXIII Dzień Papieski obchodzonym w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Jego organizatorem jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziś przeprowadzona jest przed kościołami zbiórka na to właśnie dzieło, wspierające edukację dla młodzieży z biednych środowisk.

W październiku serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w niedziele o 1615, a w tygodniu o godz. 1715 (za wyjątkiem czwartku – w czwartki dopiero po Mszy św. szkolnej.) W piątek o 1930 różaniec dla zapracowanych.

W środę o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek swoje urodziny przeżywać będzie Ks. Marian Jaromin, emerytowany proboszcz naszej parafii. Zapraszamy serdecznie na Mszę św w intencji Księdza Seniora o godz. 800.

W dniach od 14 do 20 października odbywa się w naszej archidiecezji peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W Chorzowie relikwie bł. Ulmów będą w kościele św. Józefa w piątek 20 i w sobotę 21 października. Program peregrynacji w gablotce i w Głosie św. Antoniego.

W przyszłą niedzielę przypada 22 dzień miesiąc - zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity na Mszę św. w ich intencji oraz na nabożeństwo z błogosławieniem róż o godz. 1700. Wyjątkowo w niedzielę nie będzie różańca o godz. 1615.

Są jeszcze miejsca na nasz jednodniowy wyjazd do Brna w najbliższą sobotę. Program wyjazdy na naszej stronie oraz w Głosie św. Antoniego. Koszt ok. 200 zł. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii. Wyjazd o godz. 600 sprzed kościoła.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, na bieżące rachunki za prąd, wodę i gaz. Za tydzień kolekta na misje. Bóg-Zapłać za każdy dar.  

Zachęcamy do lektury prasy religijnej, jest Gość Niedzielny, Mały Gość, są Misyjne Drogi, oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.  Jest do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony objawieniom Matki Bożej.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 października 2023 r.

Przyszła niedziela będzie XXIII Dniem Papieskim  obchodzonym w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie. Jego organizatorem jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tego dnia przeprowadzona jest przed kościołami zbiórka na to właśnie dzieło, wspierające edukację dla młodzieży z biednych środowisk.

W październiku serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w niedziele o 1615, a w tygodniu o godz. 1715 (za wyjątkiem czwartku – w czwartki dopiero po Mszy św. szkolnej.)

Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św,

We wtorek po Mszy św wieczorek spotkanie Akcji Katolickiej.

W środę o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek zapraszamy na ostatni w tym roku Wieczór Fatimski. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 1800, po niej nabożeństwo z procesją wokół kościoła. Wyjątkowo w ten piątek nie będzie nabożeństwa różańcowego o 1715.

W sobotę odwiedziny chorych parafian.

W środę 11 października odbędzie się zbiórka elekrośmieci. Zostaną one wywiezione o godz. 1000. Elekrośmieci można przynosić wieczorem w wtorek lub w środę do godz. 1000.

W czwartek 26 października o godz. 1900 serdecznie zapraszamy na posiedzenie nowej Rady Parafialnej.

21 października w sobotę nasza Parafia organizuje jednodniowy wyjazd do Brna. Program wyjazdy na naszej stronie oraz w Głosie św. Antoniego. Koszt ok. 200 zł. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary. Za tydzień kolekta zbierana będzie przez księży na potrzeby naszej parafii, na bieżące rachunki za prąd, wodę i gaz. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.  

Zachęcamy do lektury prasy religijnej, jest Gość Niedzielny, Mały Gość, są Misyjne Drogi, oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech Bóg udziela swego błogosławieństwa.                                                                                         

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 października 2023 r.

W październiku serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, w niedziele o 1615, a w tygodniu o godz. 1715 (za wyjątkiem czwartku – w czwartki dopiero po Mszy św. szkolnej.) Grupy parafialne jak co roku zachęcamy do prowadzenia w ze swoją wspólnotą tego nabożeństwa.

We wtorek 3 października, swoje urodziny przeżywać będzie nasz wikariusz ks. Łukasz Skiba. Serdecznie zapraszamy na mszę św w intencji ks. Łukasza o godz. 1800.

W środę o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota nowego miesiąca.

W czwartek po Mszy św o godz. 1700 spotkanie pełniących posługę Słowa w Naszej świątyni.

Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni w tym tygodniu we wtorek po wieczornej Mszy św z Odnową w Duchu Św, w czwartek o 1530 razem z Arcybractwem NSPJ, oraz w piątek o godz. 1930 dla „zapracowanych”. Zapraszamy.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta na utrzymanie naszej parafii. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.  

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest nowy Mały Gość, są Misyjne Drogi, oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Wszystkim na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

Parafia Rzymskokatolicka św. Antoniego z Padwy w Chorzowie

ul. Kopernika 1
41-500 Chorzów
tel. (32) 241-33-29

lub    793 853 267

mail: parafia@antoni.net.pl 

lub chorzow.antoni@katowicka.pl

nr konta: PKO BP SA

57 1020 2368 0000 2102 0403 9632

NIP 627-22-84-730

 

TRANSMITUJEMY DLA CHORYCH MSZĘ ŚW:

W NIEDZIELE G0DZ. 9.00

W TYGODNIU czasowo wstrzymane 

Msze Święte

NIEDZIELNE

Sobota: 1800
Niedziela: 700, 900, 1100, 1230, 1700

w kaplicy szpitalnej o 715

W DNI POWSZEDNIE

Codziennie: 700, 800, 1800
Czwartek:   700, 800, 1700

w lipcu i w sierpniu

oraz w ferie zimowe bez Mszy o 800

Kancelaria parafialna

czynna jest:

rano:

 • poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki
  od 845 do 1045                         

popołudniu:

 • poniedziałki i czwartki
  od 1630 do 1800
 • w sprawach pogrzebu także poza tymi godzinami.
 • ws. protokołu przedmałżeńskiego po indywidualnym umówieniu

Spowiedź

 • 15 minut przed każdą Mszą świętą
 • od 1730 do 1800 w każdą sobotę
 • od 1730 do 1800 w każdy pierwszy piątek miesiąca
 • od 1630 do 1700 w każdy pierwszy czwartek miesiąca

Dla narzeczonych

nauki przedmałżeńskie w 2024 roku

wybrany termin zgłoś na: 

https://narzeczenikatowicka.pl/

naszej parafii szukaj w dekanacie Chorzów Batory