Parafia św. Antoniego z Padwy

w Chorzowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 maja 2024 r.

Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres komunii i spowiedzi wielkanocnej.

Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa mężczyzn do Piekar. Z naszej parafii piesza pielgrzymka wyruszyła o godz. 600. Pielgrzymów spodziewamy się z powrotem około godz. 1800.

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w Boże Ciało. (to tzw. święto nakazane) - okazje do przeżycia Mszy św. w Boże Ciało w naszej świątyni  o godz. 800, 1100, 1230, 1700.

Zapraszamy do wzięcia udziału w procesji teoforycznej ulicami naszej parafii bezpośrednio po Mszy św. o  godz. 800. Przejdziemy ulicami Chopina, Krzywą i Krasickiego. Tradycyjnie ołtarze wystawią – Akcja Katolicka, Oaza, Szafarze Komunii wraz z służbą ołtarza, i Odnowa w Duchu św. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, tego dnia. To takie proste świadectwo naszej wiary.

Od najbliższego piątku do czwartku 6 czerwca zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne o godz. 1730 połączone z procesją wokół naszej świątyni.  Dzieci I Komunijne oraz dzieci sypiące kwiaty zapraszamy w Boże Ciało na Mszę o godz. 800 i przez cały tydzień na 1730.

Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych.

W niedzielę 16 czerwca świętować będziemy nasz Parafialny Odpust ku czci św Antoniego. Tegorocznym sumistą i kaznodzieją będzie ks. proboszcz z Chropaczowa Damian Copek. Tradycyjny festyn „U św Antonika” w tym roku zorganizujemy po wakacjach 14 września, wtedy świętować będziemy 90 rocznicę poświęcenia naszej świątyni.

Chorych parafian odwiedzimy w domach przed odpustem w sobotę 15 czerwca.

W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszej świątyni na koncert: ŚLĄSKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ "SINFONIA SILESIA. Jest pierwszą w Polsce obywatelską orkiestrą, do której zaproszenie może otrzymać każdy muzyk, niezależnie od wieku i stażu scenicznego, który zna nuty, posiada swój własny instrument i bez względu na obecnie wykonywane życiowo zajęcie, jest gotów dołączyć i ćwiczyć razem z orkiestrą. Serdecznie zapraszamy  2 czerwca o godz. 1800, wstęp wolny.

Zostało ostatnich 10 miejsc na pielgrzymkę do Francji, zainteresowanych zapraszamy do kancelarii. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

Są jeszcze wolne miejsca na nasze parafialne rekolekcje w Brennej od 7 do 9 czerwca.

 

Dziękujemy za ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg Zapłać za ofiary składane w kościele oraz za każdą ofiarę składaną na parafialne konto. Dzięki Waszej dobroci parafia może funkcjonować i opłacać konieczne rachunki. Kolekta w Boże Ciało na działalność charytatywną parafii.

 

 

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; oraz nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

 

Niech nam Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 MAJA 2024 r.

W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha świętego.

W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego.

Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

Przeżywamy miesiąc maj. W naszej świątyni nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św. Wyjątek stanowi czwartek, wtedy nabożeństwo majowe po mszy o godz. 1700.

W środę przypada wspomnienie św. Rity, oraz 7 rocznica wprowadzenia relikwii św. Rity do naszej świątyni.  Czcicieli św. Rity zapraszamy na mszę św. i na nabożeństwo z błogosławieniem róż o godz. 1800.   Wyjątkowo nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą wieczorną. Naszej modlitwie przewodniczyć będzie ojciec augustianin Wiesław Dawidowski - doktor teologii, publicysta prasy katolickiej. Był współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, oraz wieloletnim przełożonym prowincjalnym augustianów w Polsce.

W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W piątek o godz. 1500 spotkanie emerytów i seniorów na probostwie.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka stanowa mężczyzn do Piekar. Z naszej parafii chcemy wyruszyć pieszo o godz. 600. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Łukasz.

Dziękujemy Tercetowi z Ukrainy Tercet ORI-ANA, za włączenie się swoim śpiewem w liturgię, po mszach będzie można wesprzeć ich materialnie kupując na ich mini kiermaszu

Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg Zapłać za każdy dar.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; są Misyjne Drogi także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.                                                                                                     

Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 maja 2024 r.

Dziś w naszej parafii, podczas Mszy św. o godz. 1100, świętujemy Uroczystość I Komunii św. Popołudniu o godz. 1600 nabożeństwo dziękczynne z udziałem dzieci I Komunijnych i ich najbliższych. Do końca tygodnia zapraszamy dzieci I komunijne do przeżycia tzw. białego tygodnia – czyli do uczestnictwa w nabożeństwach majowych i wieczornej mszy św

Na nabożeństwa majowe zapraszamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. Wyjątek stanowi czwartek, wtedy nabożeństwo majowe po mszy o godz. 1700.

Jutro 13 maja – zapraszamy na Wieczór Fatimski, rozpoczniemy go nabożeństwem majowym razem z dziećmi i komunijnymi, następnie Eucharystia, a po Niej Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła.

W maju próby chóru Cantabile odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 1845. Zapraszamy chórzystów i tych którzy chcieliby i mogli nimi zostać.

Chorych Parafian z posługą sakramentalną  odwiedzimy w sobotę 18 maja.  

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha świętego.

Odnowa w Duchu św. wraz z młodzieżą oazową zapraszają w wigilię tej uroczystości, w sobotę 18 maja na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 1930 . Podczas czuwania będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi, konferencje, poczęstunek. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 2300.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Msza z modlitwą uwielbienia w piątek 17 maja o godz. 1900 zapraszamy do naszego kościoła.

Trwają zapisy na rekolekcje parafialne  w domu rekolekcyjnym w Brennej od 7 do 9 czerwca. Zapraszamy członków rady Parafialnej i wszystkich chętnych. Początek w piątek po południu zakończenie w niedzielę po obiedzie. Koszt 300 zł – zapisy w kancelarii

W przyszła niedzielę w naszej parafii gościć będziemy śpiewaków z Ukrainy Tercet ORI-ANA, którzy włączą się swoim śpiewem w liturgię, a po mszach będzie można wesprzeć ich materialnie kupując na ich mini kiermaszu.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest Mały Gość; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 maja 2024 r.

Przeżywamy miesiąc maj. W naszej świątyni nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św. Wyjątek stanowi czwartek, wtedy nabożeństwo majowe po mszy o godz. 1700.

Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich oraz ks. rekolekcjonistę modlitwie. Święcenia prezbiteratu odbędą się  w sobotę 11 maja o godz. 1000 w katowickiej katedrze.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszym kościele po mszy porannej zapraszamy na nabożeństwa w tych intencjach.

Przyszła Niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 1100 będziemy świętowali Uroczystość I Komunii św.,  nabożeństwo majowe z dziećmi Komunijnymi o godz. 1600. W sobotę o godz. 900 spowiedź dzieci przed I Komunią, oraz próba dla dzieci z rodzicami.

W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Chorych Parafian z posługą sakramentalną  odwiedzimy w sobotę 18 maja.  

Zapraszamy na rekolekcje parafialne  w domu rekolekcyjnym w Brennej od 7 do 9 czerwca. Zapraszamy członków rady Parafialnej i wszystkich chętnych. Początek w piątek po południu zakończenie w niedzielę po obiedzie. Koszt 300 zł– zapisy w kancelarii

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest Mały Gość; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 kwietnia 2024 r.

W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni odprawiane będą pół godziny przed wieczorną Mszą św. Wyjątek stanowi czwartek, wtedy nabożeństwo majowe po mszy o godz. 1700.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. odprawimy o godz. 700, 900, 1100 i 1800. Podczas Mszy św. będziemy odnawiać Milenijny Akt Oddania Polski Maryi Królowej Polski.

W sobotę 4 maja w naszym mieście przypada uroczystość św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji i patrona Chorzowa. Msza św w intencji naszego miasta, w sanktuarium św. Floriana, pod przewodnictwem Ks. Abp Adriana Galbasa o godz. 1800.

W tym tygodniu  przypadają I czwartek, piątek i I sobota nowego miesiąca.

Zapraszamy na rekolekcje parafialne  w domu rekolekcyjnym w Brennej od 7 do 9 czerwca. Zapraszamy członków rady Parafialnej i wszystkich chętnych. Początek w piątek po południu zakończenie w niedzielę po obiedzie. Koszt 300 zł, zapisy w kancelarii.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg Zapłać za każdy Wasz dar

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest Mały Gość; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 kwietnia 2024 r.

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, a w tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Jutro 22 dzień miesiąca – serdecznie zapraszamy czcicieli św. Rity na Mszę św. w ich intencjach oraz na nabożeństwo  z błogosławieniem róż i błogosławieństwem relikwiami św. Rity.

We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski oraz patrona Akcji Katolickiej. Msza św w intencji członków Akcji w naszej parafii o godz. 1800. Po niej spotkanie na probostwie.

Przy tej okazji zapraszamy na powstające naszej wspólnocie Kino Akcji – czyli seanse filmowe przygotowane przez Akcję Katolicką. Pierwszy seans w czwartek 25 kwietnia o godz. 1745 w krypcie naszego kościoła. Zobaczymy film Die Korony – o niezwykłej historii życia św.  Maksymilian Marii Kolbego.  Wstęp wolny, a dla uczestników zaplanowano także poczęstunek.

Dziś podczas Mszy św o godz. 1100 pobłogosławione zostaną figury, które pojawiły się w naszej świątyni. Figury przedstawiają świętych Piotra i Pawła.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby diecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby  naszej świątyni. Bóg-Zapłać za każdy dar.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest Mały Gość; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień, niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 kwietnia 2024 r.

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. 

Dziś przypada Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm RP

W środę o godz. 1900 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uwielbienie.

W sobotę obchód chorych parafian z posługą sakramentalną w domach.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św o godz. 1100 pobłogosławione zostaną nowe figury, które pojawiły się w naszej świątyni. Figury przedstawiają świętych Piotra i Pawła.

Proszono nas o podanie ogłoszenia o Dniach Otwartych w Chorzowskim Ekonomiku. Zainteresowani zaproszeni są w czwartek 18 kwietnia od godz. 1600 do 1900 oraz w sobotę 18 maja od godz. 900 do 1300.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby  diecezji. Bóg-Zapłać za każdy dar.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest Mały Gość; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.. Jest jeszcze do nabycia 2 cześć ilustrowanej Historii Kościoła przygotowywanej przez Gościa Niedzielnego.

Na nowo rozpoczęty tydzień, niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 kwietnia 2024 r.

Dzisiejsza Niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. 

Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.

Jutro o godzinie 1900 rozpoczynamy Seminarium Odnowy Wiary w naszej wspólnocie parafialnej. Są jeszcze miejsca Serdecznie zapraszamy.

W sobotę o 700 sprzed kościoła wyrusza nasza autokarowa pielgrzymka do Niepokalanowa, Rybna i Szymanowa. Podczas pielgrzymki nawiedzimy Wspólnotę Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia - powstała jako odpowiedź na skierowane do św. siostry Faustyny Kowalskiej żądanie Pana Jezusa, dotyczące utworzenia Zgromadzenia zakonnego o charakterze klauzurowym w celu wypraszania Bożego miłosierdzia dla świata. Mamy jeszcze wolne miejsca. Na chętnych czekamy do wtorku.

Chorych parafian z posługą sakramentalną w domach  odwiedzimy w ostatnią sobotę 20 kwietnia.

Już dziś zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uwielbienie.  W środę 17 kwietnia o godz. 1900.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary Caritas archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg-Zapłać za każdy dar.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest nowy numer Małego Gościa; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień, niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 marca 2024 r.

Składamy serdeczne podziękowania za wspólnie przeżyte i przygotowane Triduum Paschalne dziękuję księżom wikarym, szafarzom oraz służbie liturgicznej i kościelnej, Scholi, oraz wszystkim zaangażowanym w liturgię, młodzieży oazowej za zbudowanie Grobu Pańskiego, wszystkim Parafianom za udział we wspólnej liturgii. Za wspólną modlitwę, za złożone i przesłane nam życzenia świąteczne. Z serca dziękujemy.

Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania, Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego.

Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu Wielkanocnego są krzyż  z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Symbole zmartwychwstania Chrystusa pozostają przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W najbliższy czwartek odbędzie się w kościele Ducha Św. KONWENT WIELKANOCNY dekanatu Chorzów Batory. To świąteczne spotkanie wszystkich kapłanów naszego dekanatu. Gromadzą się na wspólnej Eucharystii, aby Bogu dziękować za otrzymane łaski i pokornie prosić o błogosławieństwo dla swojej posługi w parafiach naszego dekanatu. Wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 1800. W kościele Ducha Świętego.

Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania  znosi w tym tygodniu post piątkowy.

Msze w tygodniu sprawować będziemy już w kościele, a nie w krypcie.  

W piątek spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego o godz. 1500.

Przyszła Niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.  Podczas naszej parafialnej pielgrzymki do Niepokalanowa,  nawiedzimy także Rybno gdzie jest Wspólnota Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia - powstała jako odpowiedź na skierowane do św. siostry Faustyny Kowalskiej żądanie Pana Jezusa, dotyczące utworzenia Zgromadzenia zakonnego o charakterze klauzurowym w celu wypraszania Bożego miłosierdzia dla świata. Mamy jeszcze wolne miejsca wyjazd 13-14 kwietnia.

Dziękujemy za złożone ofiary podczas Triduum – na cele charytatywne, na Boży Grób, składamy podziękowania za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Jutro kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL, za tydzień kolekta na Caritas archidiecezji. Bóg-Zapłać za każdy dar.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest nowy numer Małego Gościa; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Przyjmijcie proszę życzenia: 

Niech Chrystus Zmartwychwstały, który przez swój Krzyż pokonał grzech i śmierć będzie dla nas Światłem opromieniającym każdą chwilę naszego życia. Niech trwa jak najdłużej nasze świętowanie pojednania ludzkości z Bogiem. Niech to pojednanie przenika wszystkie międzyludzkie relacje. Błogosławionych Świąt!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 marca 2024 r.

Liturgia Niedzieli Palmowej wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu w Wielki tydzień.

Zapraszamy dziś na ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale o godz. 1615.

W wielki Wtorek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Św. zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia Triduum Paschalnego w naszej świątyni:

WIELKI CZWARTEK - USTANOWIENIE EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

O godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej sprawowaną w intencji naszej Parafii. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Tam odbędzie się cicha adoracja do godz. 2100

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ - tego dnia nie sprawuje się Eucharystii.

O godz. 800 zapraszamy na Ciemną Jutrznię prowadzoną przez młodzież oazowa.

Zapraszamy serdecznie na ostatnią w tegorocznym Wielkim Poście Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 900. Przygotowaną przez Akcję Katolicką naszej parafii.

Ceremonie Męki Pańskiej o godz. 1800. Pod koniec liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie będziemy adorowali Chrystusa do godz. 2200.  

W Wielki Piątek obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post tzw. ścisły. Tradycja zachęca nas do zachowanie także wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę aż do zakończenia ceremonii Wigilii Paschalnej.

WIELKA SOBOTA - tego dnia Kościół oczekuje chwalebnego zmartwychwstania Chrystusa. Tradycyjnie przez cały dzień trwa adoracja Grobu Pańskiego i Krzyża Chrystusa.

O godz. 800 zapraszamy na Ciemną Jutrznię prowadzoną przez młodzież oazowa.

Błogosławienie pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 1200, 1300, 1400, 1500, 1600.

Tradycyjnie będzie można tego podzielić się jedzeniem z potrzebującymi, przygotowany będzie kosz, do którego można będzie złożyć dary wielkanocne dla ubogich. Podczas święcenia pokarmów będzie też okazja do złożenia ofiary pieniężnej na biednych i potrzebujących. Bóg Zapłać za każdy dar.

WIGILIA PASCHALNA

Ceremonie Wigilii rozpoczniemy o godz. 2000. Podczas liturgii poświęcone zostaną ogień i woda, odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

Dodatkowa okazja do spowiedzi:

Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę rano przed Mszą św., a popołudniu po Mszy św. wieczornej do 1945. (w kościele)

WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK, WIELKA SOBOTA:

            od  700 do 1000  oraz  od 1500 do 1700 (w kościele)

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko do Wielkiej Środy.

Serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na Koncert Pieśni Pasyjnych i Pokutnych, wystąpią chóry: Lutnia z Chorzowskiego Centrum Kultury; Gwiazda ze Starochorzowskiego Domu Kultury; Cant       ate z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Chorzowie; oraz nasz parafialny chór Cantabile.   Koncert w naszej świątyni dzisiaj o godz. 1800.

Od 8 kwietnia nasza parafia zaprasza do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Są to 10-tygodniowe rekolekcje z Pismem Świętym, które mają na celu pogłębienie wiary Uczestnika, odnowienie i wzmocnienie jego relacji z Bogiem. Główne elementy rekolekcji to codzienne indywidualne rozważanie Słowa Bożego w domu oraz 10 cotygodniowych spotkań we wspólnocie. W modlitwie Słowem Bożym pomagają specjalne notatniki, które Uczestnicy otrzymują przed rozpoczęciem rekolekcji. Każde spotkanie wspólnoty obejmuje spotkanie w małych grupach, konferencję oraz modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Zapisy w zakrystii, kancelarii oraz u ks. Łukasza, koszt za notatniki 30 zł. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby Parafii. Kolekty podczas Triduum przeznaczone będą: w Wielki Czwartek na działalność charytatywną naszej Parafii, w Wielki Piątek na Boży Grób w Jerozolimie, a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za każdą ofiarę, dzięki Waszej ofiarności Parafia może funkcjonować.

Dziś wychodząc z kościoła możemy wesprzeć działalność naszego chorzowskiego hospicjum. Wolontariusze przeprowadzają zbiórkę charytatywną.  

Możemy także wesprzeć wyjazd na zieloną szkołę uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 - Rada Rodziców zorganizowała dziś kiermasz przedświąteczny i serdecznie na niego zaprasza.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest Mały Gość, są Misyjne Drogi; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na rozpoczęty Wielki Tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

Parafia Rzymskokatolicka św. Antoniego z Padwy w Chorzowie

ul. Kopernika 1
41-500 Chorzów
tel. (32) 241-33-29

lub    793 853 267

mail: parafia@antoni.net.pl 

lub chorzow.antoni@katowicka.pl

nr konta: PKO BP SA

57 1020 2368 0000 2102 0403 9632

NIP 627-22-84-730

 

TRANSMITUJEMY DLA CHORYCH MSZĘ ŚW:

W NIEDZIELE G0DZ. 9.00

W TYGODNIU czasowo wstrzymane 

Msze Święte

NIEDZIELNE

Sobota: 1800
Niedziela: 700, 900, 1100, 1230, 1700

w kaplicy szpitalnej o 715

W DNI POWSZEDNIE

Codziennie: 700, 1800
Czwartek:   700, 1700

w lipcu i w sierpniu

oraz w ferie zimowe bez Mszy o 800

Kancelaria parafialna

czynna jest:

rano:

 • poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki
  od 845 do 1045                         

popołudniu:

 • poniedziałki i czwartki
  od 1630 do 1800
 • w sprawach pogrzebu także poza tymi godzinami.
 • ws. protokołu przedmałżeńskiego po indywidualnym umówieniu

Spowiedź

 • 15 minut przed każdą Mszą świętą
 • od 1730 do 1800 w każdą sobotę
 • od 1730 do 1800 w każdy pierwszy piątek miesiąca
 • od 1630 do 1700 w każdy pierwszy czwartek miesiąca

Dla narzeczonych

nauki przedmałżeńskie w 2024 roku

wybrany termin zgłoś na: 

https://narzeczenikatowicka.pl/

naszej parafii szukaj w dekanacie Chorzów Batory