Ogłoszenia duszpasterskie
25 października 2014
XXX Niedziela zwykła

Dzisiaj obchodzimy Rocznicę Poświecenia Kościoła własnego – kiermasz. W sposób szczególny modlimy się za budowniczych naszej świątyni, za dobrodziejów, za kapłanów, którzy w naszym kościele pełnili swoja posługę. W tych intencjach odmawiany będzie dziś różaniec, serdecznie zapraszamy.

Jutro  o godz. 1900 zapraszamy dorosłych na Krąg Biblijny.

W sobotę – 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba. Msze Św. do południa sprawujemy według porządku niedzielnego, wieczorna Msza o 1800. Popołudniu w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 1500 zapraszamy na świąteczne nieszpory do kościoła Św. Jadwigi, po nich wyruszymy procesją na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za naszych zmarłych Parafian. Wieczorna Msza Św. w naszym kościele 1 listopada o godz. 1800.

W przyszłą niedzielę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Kościół ogarnia modlitwą wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje winy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim sprawuje za nich Ofiarę Eucharystyczną.

Odpust Zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Odpust zupełny za zmarłych można także uzyskać w dniach od 1-8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłymi – dlatego zachęcamy do składania tzw. „zalecek” za naszych bliskich zmarłych, za dusze w czyśćcu cierpiące. W intencji zmarłych zalecanych odprawimy Mszę Św. 2 listopada o godz. 900. W ich intencji będziemy także odmawiali różaniec w przyszłym tygodniu o godz. 1715, a w czwartek po Mszy Św. szkolnej.

Ponieważ w najbliższą sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, chorych i starszych Parafian odwiedzimy z Komunią w następną sobotę, 8 listopada.

Kandydaci do sakramentu Bierzmowania, którzy nie uczą się w Gimnazjum nr 10 proszeni są, aby dzisiaj po Mszy św. przyszli do zakrystii.

W środę dzieci, które przychodziły na nabożeństwa różańcowe przynoszą podpisane plansze lub zeszyty z obrazkami. W czwartek wręczymy nagrody za obecność na Różańcach.

Z tyły kościoła młodzież oazowa rozprowadza za dowolna ofiarę wykonane własnoręcznie różańce. Dochód jest przeznaczony na zimowe i wakacyjne rekolekcje.

Dziękujemy serdecznie za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Misji św. Za tydzień kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej, a we Wszystkich Świętych kolekta na biednych i potrzebujących. Każdego tygodnia nasza Parafia rozdaje ponad 60 chlebów potrzebującym. Bóg-Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Jest Gość Niedzielny, są Misyjne Drogi. Jest  Mały Gość. Pojawiło się także nowe pismo chorzowskie Spotkania – zapraszamy do zapoznania się z tym chorzowskim przeglądem parafialnym. Jest także „Głos Św. Antoniego”.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

Szczęść Boże!