Parafia św. Antoniego z Padwy

w Chorzowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 maja 2016 r.

Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zapraszam na nabożeństwo ku czci św Rity, połączone z wprowadzeniem RELIKWII ŚW. RITY DO NASZEJ PARAFII. Nabożeństwo rozpoczniemy wieczorem o godz. 2000. Przewodniczyć będzie ks. Bp. Adam Wodarczyk.  Dziękujemy ojcu Piotrowi za przybliżanie nam dziś kultu św. Rity. Nie będzie dziś nabożeństwa majowego o godz. 1630. Pod chórem u młodzieży oazowej można nabyć modlitewniki i obrazki związane z dzisiejszym nabożeństwem.

Jutro o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny. 

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak w ubiegłym roku uroczystą procesję przeżyjemy razem z parafią św. Jadwigi. Rozpoczniemy w naszej świątyni, po Mszy św. o godz. 800 i przejdziemy ulicami Kilińskiego, Urbanowicza, Cmentarną, Hajducką, Wolności do kościoła św. Jadwigi. Nasza parafia stawia dwa ołtarze, pierwszy Akcja Katolicka przed wejściem do biblioteki na Kilińskiego, drugi przed Gimnazjum nr 10 stawiać będą gimnazjaliści zwłaszcza tegoroczni „bierzmowańcy” oraz członkowie Odnowy W Duchu Św. oazy, ministrantów i Dzieci Maryi. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, zapraszam dzieci sypiące kwiaty, dzieci I Komunijne i te które świętują pierwszą rocznicę. Zachęcam do udekorowania naszych okien, zwłaszcza na trasie procesji. 

Msze św w Boże Ciało w naszej parafii o godz. 700, 800, 1100, 1230, 1700.

Ubiegłoroczne dzieci pierwszokomunijne serdeczne zapraszamy na Mszę św. rocznicową w Boże Ciało po procesji o godz. 1100.

W przyszłą niedzielę 29 maja odbędzie się stanowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar. Z naszej parafii piesza grupa z ks. Henrykiem wyruszy o godz. 600 z kościoła, pielgrzymów przywitamy ok. godz. 1815. Pielgrzymów zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi – okazja dla nich w sobotę od 1700.

Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni we wtorek po Mszy św. wieczornej z Odnową w Duchu Świętym, w czwartek o 1530 z Arcybractwem NSPJ, w piątek o godz. 2000 dla zapracowanych i w soboty od 1700 cicha adoracja.

Ośrodek Rekolekcyjny w Brennej serdecznie zaprasza do udziału w rekolekcjach dla mieszkańców miasta Chorzowa, w dniach 20 - 23 czerwca. Szczegóły zamieszczono w gablotkach.

W sobotę Siostry zapraszają do klasztoru w sobotę od godz. 1400 – 1430 zapraszają do klasztoru.

Wczoraj dobiegła końca druga edycja akcji Lepsze Jutro. W imieniu organizatorów dziękujemy tym, którzy się w nią zaangażowali.

Dzisiaj o godz. 1900 w Starochorzowskim Domu Kultury  odbędzie się Koncert Uwielbienia z modlitwą o nowe wylanie Ducha Św. dla naszego miasta. Wstęp wolnych.

Dziękujemy za złożone ofiary na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby naszego kościoła na bieżące rachunki, a w Boże Ciało na działalność charytatywną naszej parafii.  Bóg Zapłać za każdy dar.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; są Misyjne Drogi także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.                                                                              

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 maja 2016 r.

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Zapraszamy na świąteczne nieszpory o godz. 1630.

Jutro w II Dzień Zielonych Świąt oddajemy cześć Maryi, Matce Kościoła, Msze św. będą  sprawowane jak w tygodniu.

Tydzień temu przeżyliśmy w naszej wspólnocie Uroczystość I Komunii św. Składam serdeczne podziękowania siostrze Adriannie za przygotowanie dzieci w parafii. Dziękuję siostrom Adrianie i Salwatrix oraz rodzinie Tedów za udekorowanie świątyni, rodzicom za przygotowanie dzieci oraz za dar dla parafii którym jest relikwiarz dla relikwii św. Rity.

W niedzielę za tydzień serdecznie wszystkich zapraszam na nabożeństwo ku czci św Rity, połączone z wprowadzeniem RELIKWII ŚW. RITY DO NASZEJ PARAFII.

Nabożeństwo zostanie odprawione w przyszłą niedzielę, 22 maja wieczorem o godz. 2000. Przewodniczyć będzie ks. Bp. Adam Wodarczyk, a przez całą niedzielę będziemy gościć u nas ojca Piotra Lamprechta augustianina, który przybliży nam kult św. Rity.

Jutro o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny. 

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o 1730, a w czwartki po Mszy św. o godz. 1700.

Siostry Służebniczki zapraszają do klasztoru we wtorek o godz. 1330 seniorów a w sobotę od godz. 1400 do 1630 dzieci.

We wtorek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę uwielbienia. Pozostałe okazje do adoracji w czwartek o 1530 z Arcybractwem NSPJ, w piątek o godz. 2000 dla zapracowanych i w soboty od 1700 cicha adoracja.

W czwartek o godz. 1900 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Ośrodek Rekolekcyjny w Brennej serdecznie zaprasza do udziału w rekolekcjach dla mieszkańców miasta Chorzowa, które będą miały miejsce w Domu rekolekcyjnym w Brennej w dniach 20 - 23 czerwca.  Czas duchowej odnowy połączony z odpoczynkiem w zaciszu Beskidu Śląskiego będzie okazją do pogłębienia wiary i oderwaniem się od codzienności, spotkaniem z śląską tradycją. Szczegóły zamieszczono w gablotkach.

Ubiegłoroczne dzieci pierwszokomunijne serdeczne zapraszamy na Mszę św. rocznicową w Boże Ciało po procesji o godz. 1100. Spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy św. szkolnej.

Przypominamy o naszych parafialnych pielgrzymkach: do Ziemi Świętej w dniach 22-29 kwietnia 2017 r.; koszt tej ośmiodniowej pielgrzymki z wylotem z Katowic to ok 3500 zł.

Pielgrzymka do sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny, oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie, wyjazd na sobotę 25 czerwca. Są jeszcze miejsca w trzecim autobusie. Naszym przewodnikiem będzie emerytowany Ks. Biskup Legnicki Stefan Cichy, który odprawi za nas Mszę św i będzie z nami zwiedzał Krzeszów. Koszt przejazdu, zwiedzania Krzeszowa oraz posiłku regeneracyjnego 60 zł. Chętnych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

W czwartek rocznicę urodzin obchodzi Abp Skworc, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W modlitwach pamiętajmy także o diakonach, którzy dziś rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu.

Rodziny z naszego miasta przyjmujące pielgrzymów w ramach Dni w Diecezji ŚDM są zaproszone na Eucharystię w ich intencji w najbliższą środę o 18.00 w kościele św. Jadwigi. Potem o 1845 spotkanie w dużej Sali Domu Parafialnego przy ul. Chrobrego 17.

Dziękujemy za złożone ofiary na kolejny etap prac remontowych. Niebawem wznowione zostaną prace przy hydroizolacji naszych schodów. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii. Bóg Zapłać za każdy dar.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; są Misyjne Drogi także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 maja 2016 r.

Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii św. Do Tego sakramenty podczas Mszy św. o godz. 1100 po raz pierwszy przystąpi pięćdziesięcioro dzieci. Dzisiejsze nabożeństwo majowe jest nabożeństwem dziękczynnym za dar Komunii św. i zostanie odprawione o godz. 1600.

Dziś o godz. 1500 spotkanie III zakonu franciszkańskiego.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o 1730, a w czwartki po Mszy św. o godz. 1700.

W poniedziałek  o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.

W poniedziałek o godz. 1900 spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

We wtorek po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji chorych, a o godz. 1900 spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej na probostwie.

W piątek o godz. 1630 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci, a wieczorna Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków apostolstwa.

Najbliższy piątek to 13 dzień maja zapraszamy na wieczór fatimski, rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 1800, po niej odprawione zostanie nabożeństwo z procesją wokół kościoła. Wyjątkowo tego dnia nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą św.

W sobotę rano odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W sobotę o godz. 1930 zapraszamy na wieczór św. Jana Pawła II połączony z czuwaniem modlitewnym przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę. Plan tego modlitewnego czuwania zamieszczony jest w Głosie św. Antoniego, a między innymi czeka nas okazja do spowiedzi, posiłek i Msza św. o północy.

Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 1900. Bardzo przepraszamy za zmianę terminu.

W tym roku Uroczystość Bożego ciała przypada 26 maja. Podobnie jak w ubiegłym roku uroczystą procesję przeżyjemy razem z parafią św. Jadwigi. Rozpoczniemy w naszej świątyni, po Mszy św. o godz. 800 i przejdziemy ulicami Kilińskiego, Urbanowicza, Cmentarną, Hajducką, Wolności do kościoła św. Jadwigi. Już dziś serdecznie zapraszam. do wspólnej modlitwy.

Ksiądz Arcybiskup zaprasza pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusz sakramentu małżeństwa (5,10,15 i następne), na  wspólne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich 22 maja br. w Katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla o godz.12.00. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają indywidualne błogosławieństwo. Zgłoszenia i więcej szczegółów przez stronę przednamimalzenstwo.pl.

Ubiegłoroczne dzieci pierwszokomunijne serdeczne zapraszamy na Mszę św. rocznicową w Boże Ciało po procesji o godz. 1100. Spotkanie organizacyjne w czwartek 19 po Mszy św. szkolnej.

Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby parafii, za tydzień kolekta zbierana będzie przez kapłanów na kolejny etap prac remontowych. Niebawem wznowione zostaną prace przy hydroizolacji naszych schodów. Bóg Zapłać za każdy dar.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; są Misyjne Drogi także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 maja 2016 r.

Rozpoczęliśmy VI tydzień Wielkanocy, oraz miesiąc maj.  Zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe o godz. 1630.

Na nabożeństwa majowe zapraszamy w tygodniu o 1730, a w czwartki po Mszy św. o godz. 1700.

W najbliższy poniedziałek  nie będzie Kręgu Biblijnego.

We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w sobotę odprawimy o godz. 700, 900, 1100 i 1800.

 W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę dni krzyżowych. Podczas nabożeństwa majowego wyjdziemy w procesji do Krzyża misyjnego i będziemy Boga prosili o błogosławieństwo w pracy, o pokój i o urodzaje, serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu  przypadają również I czwartek, piątek i I sobota nowego miesiąca. Kolekta zbierana w I piątek, oraz 3 maja przeznaczona jest na działalność charytatywną parafii.

W czwartek po Mszy św. szkolnej próba przed I Komunią Św., a w sobotę o godz. 1000 pierwsza spowiedź dzieci I komunijnych.

W piątek o godz. 1800 Msza św. młodzieżowa – kandydatom do bierzmowania przypominamy, że udział w niej oraz w spotkaniu po są ich obowiązkowym elementem przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W sobotę o godz. 945 spowiedź św. dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św.

W przyszła niedzielę podczas Mszy św o godz. 1100 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci klas II.

Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w tym miesiącu w sobotę 14 maja.

Parafia także w tym roku weźmie udział w Akcji Wolontariackiej – „Lepsze Jutro”, która polega na zbiórce wszelako ujętych rzeczy nadających się do użytku w lokalu mieszkalnym, z naciskiem na „nadające się”. Zgodnie z zamysłem Akcji – „Lepsze Jutro” zbierane są: meble, urządzenia domowe, sprzęt elektroniczny, zabawki, narzędzia domowe, farby do ścian (nowe), taśmy klejące (nowe), folie ochronne (nowe), zestawy malarskie, środki czystości, itp. „Lepsze Jutro” ma na celu zmianę wystroju lub odświeżenia pokoju, bądź mieszkania najuboższych mieszkańców naszego miasta.  Rzeczy te można przynosić do krypty w dni tygodnia od 2 do 20 maja w godzinach 800-1100.

Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 12 maja o godz. 1900.

Dziękujemy za złożone ofiary na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Po Mszach można dziś wesprzeć rekolekcje dla niepełnosprawnych. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, na pokrycie bieżących rachunków. Bóg Zapłać za każdy dar.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; są Misyjne Drogi także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

W ubiegłą niedzielę znaleziono w naszym kościele kluczyki do samochodu.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 kwietnia 2016 r.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 1630.

W Poniedziałek  o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.

W czwartek po Mszy św szkolnej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i spowiedzi.

Siostry Służebniczki zapraszają dzieci do klasztoru w sobotę od godz. 1400 do godz. 1630.

Propozycja zorganizowania Parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej spotkała się z zainteresowaniem dlatego podstawowe informacje termin: 22 do 29 kwietnia 2017 r. Koszt ośmiodniowej pielgrzymki z wylotem z Katowic to ok 3500 zł. Szczegóły i ramowy program w kancelarii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk, podczas której nawiedzimy sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny, oraz zwiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie. Zmienił się termin pielgrzymki, ponieważ w maju nie będzie jeszcze możliwości adorowania i oglądania Hostii z Krwią Pana Jezusa, dlatego przekładamy wyjazd na sobotę 25 czerwca. W zamian za to naszym przewodnikiem będzie emerytowany Ks. Biskup Legnicki Stefan Cichy, który odprawi za nas Mszę św i będzie z nami zwiedzał Krzeszów. Koszt przejazdu, zwiedzania Krzeszowa oraz posiłku regeneracyjnego 60 zł. Chętnych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

I jeszcze jedno pielgrzymkowe ogłoszenie:

Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, jesienią br. zaplanowano Narodową Pielgrzymkę do Rzymu pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Wydarzenie to, przygotowane dla polskich diecezji, wpisuje się w obchody 1050-lecia Chrztu Polski i Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Kuria Metropolitalna w Katowicach zaprasza do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach od 19 do 23 października br. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Koszt 4 dniowej pielgrzymki to: samolotem 3050 zł, samolotem i autokarem 2500 zł lub 1700 zł.  Szczegóły w kancelarii.

Już dziś zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w czwartek 12 maja o godz. 1900.

Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu we wtorek po wieczornej Mszy św. razem z Odnową w Duchu Św, w czwartek o 1530 z Arcybractwem NSPJ, w piątek o godz. 2000 dla zapracowanych,  i w sobotę o godz. 1700 cicha adoracja.

W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia zapraszamy co piątek do wspólnego odmówienia koronki do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 1730 w kaplicy naszego kościoła.

Prezydent Andrzej Kotala zaprasza mieszkańców centrum Chorzowa na spotkanie przy kawie, które odbędzie się 28 kwietnia o  godzinie 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy 13. Mieszkańcy centrum miasta, w tym także osiedla Klimzowiec, będą mogli zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa w ich dzielnicy, inwestycji oraz budżetu obywatelskiego.

Dziękujemy za złożone ofiary na budowę kościoła.  Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a po Mszach za tydzień będzie można wesprzeć rekolekcje dla osób niepełnosprawnych, ofiary będzie zbierała p. Teresa Janysek.

Dziś oaza młodzieżowa częstuje nas ciastem  - w ten sposób zbiera środki na wyjazd na Światowe Dni Młodych do Krakowa. Można także dziś, na prośbę papieża Franciszka wesprzeć Ukrainę darem pieniężnym.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.                                                      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 kwietnia 2016 r.

Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Nadchodzące środa, czwartek i piątek to kwartalne dni modlitw o powołania.

Z okazji Jubileuszem 1050 -lecia chrztu Polski zapraszamy dziś na specjalne nabożeństwo Drogi Światła, które odprawimy o godz. 1600 w naszej świątyni.

W ubiegłą niedzielę zakończyła się parafialna pielgrzymka do Włoch. Dziękujemy tym którzy wzięli w niej udział oraz za towarzyszenie uczestnikom w modlitwie. Pojawiła się propozycja zorganizowania Parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Koszt ośmiodniowej pielgrzymki z wylotem z Katowic to ok 3500 zł. Szczegóły i ramowy program w kancelarii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Tymczasem zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk, podczas której nawiedzimy sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny, oraz zwiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie. Proponowany wyjazd w sobotę 21 maja, koszt przejazdu, zwiedzania oraz posiłku 60 zł. Chętnych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

W Poniedziałek  o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.

We wtorek na spotkanie emerytów i seniorów zapraszają nasze siostry Służebniczki o godz. 1330.

W czwartek po Mszy św szkolnej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i spowiedzi.

W piątek o godz. 1900 do krypty zapraszamy na spotkanie parafian którzy podczas ŚDM zadeklarowali chęć przyjęcia w swoim domu pielgrzymów.

Siostry Służebniczki zapraszają dzieci do klasztoru w sobotę od godz. 1400 do godz. 1630.

Młodzież oazowa za tydzień będzie nas częstowała ciastem, a zebrane w ten sposób ofiary przeznacza na udział w Światowych Dniach Młodzieży i na letnie rekolekcje oazowe. 

Miłośnicy jednośladów są zaproszeni na Mszę Św. rozpoczynającą sezon motocyklowy, motorowerowy i rowerowy 23 kwietnia o godz. 1030 w kościele Ducha Św. w Chorzowie. Wcześniej, o godz. 1000 spotkają się przy naszym kościele św. Antoniego, gdzie po powitaniu udadzą się w paradzie do kościoła Ducha Św.

Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu we wtorek po wieczornej Mszy św. razem z Odnową w Duchu Św, w czwartek o 1530 z Arcybractwem NSPJ, w piątek o godz.  2000 dla zapracowanych,  i w sobotę o godz. 1700 cicha adoracja.

Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej świątyni.  Za tydzień kolekta zbierać będzie ks. proboszcz Dariusz Kreihs na budowę kościoła, którego jesteśmy parafią partnerską, a przed kościołem na prośbę papieża Franciszka, przeprowadzona zostanie przez zespół charytatywny zbiórka na pomoc dla Ukrainy.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 kwietnia 2016 r.

Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Biblijną i rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 1630.

W poniedziałek  o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.

W wtorek Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji chorych po Mszy św. wieczornej. Spotkanie członków i sympatyków Akcji o 1900 na probostwie.

W czwartek po Mszy św. szkolnej spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Będzie odbiór strojów komunijnych.

W tym tygodniu III piątek miesiąca zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 1730 w kaplicy naszej świątyni.

Siostry Służebniczki zapraszają dzieci do klasztoru w sobotę od godz. 1400 do godz. 1630.

Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta zbierana będzie przez kapłanów na remonty i inwestycje w naszej świątyni. Przymierzamy się do kolejnego etapu renowacji schodów naszej świątyni. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Przyszła Niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza – Światowym Dniem Modlitw o Powołania.

Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek o 1530 i w sobotę o godz. 1700.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.                                                                                              

Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 kwietnia 2016 r.

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

Zapraszamy dziś na nieszpory o 1630.

W poniedziałek o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.

W wtorek Odnowa w Duchu Św.  zaprasza do wspólnego uwielbienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

Arcybractwo Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację w czwartek o godz. 1530. Pozostałe okazje do adoracji to piątek o godz. 2000 i sobota od 1700.

Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w czwartek 14 kwietnia po Mszy św. szkolnej.

W piątek o godz. 1600 swoje spotkanie przeżywać będzie Apostolstwo Dobrej Śmierci, a wieczorna Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa.

Siostry Służebniczki zapraszają dzieci do klasztoru w sobotę od godz. 1400 do godz. 1630.

W sobotę 9 kwietnia o godz. 1930 zapraszamy na Wieczór św. Jana Pawła II.

W sobotę 9 kwietnia od godz. 900 do 1300 odbędzie się Dzień Otwarty w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych w Świętochłowicach. Szczegóły na plakacie.    

Przyszła Niedziela jest Niedzielą Biblijną i rozpoczyna Ogólnopolski tydzień Biblijny.

Dziękujemy za złożone ofiary na Caritas archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, na pokrycie bieżących rachunków. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Członków i sympatyków Legionu Maryi zapraszamy na coroczną archidiecezjalną pielgrzymkę do Piekar Śląskich w sobotę 23 kwietnia. Wyjazd autokarem sprzed kościoła o 900. Rozpoczęcie o 1000 Mszą św. Zapisy chętnych u pani Celiny Horak.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny do niego dołączono płytę z Koronką do Miłosierdzia Bożego w wykonaniu jak pisze GN wybitnych muzyków, jest Mały Gość; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg błogosławi.                                                                                                                                                  Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 marca 2016 r.

Składam serdeczne podziękowania za wspólnie przeżyte i przygotowane Triduum Paschalne: ks. Prał. Arkadiuszowi Noconiowi z Rzymu za przewodniczenie Liturgii Wielkiego Czwartku i wygłoszoną homilię, ks. Marianowi Jarominowi za pomoc duszpasterską i posługę w konfesjonale, Ks. Henrykowi za przygotowanie liturgii Świętego Triduum, ks. Bartłomiejowi i siostrze Adrianie za przygotowanie rekolekcji dla gimnazjum, młodzieży za Misterium Pasyjne, szafarzom oraz służbie liturgicznej i kościelnej, pocztom sztandarowym, chórowi Seraf, scholi, wszystkim zaangażowanym w liturgię, zespołowi dekoratorskiemu i charytatywnemu, wszystkim Parafianom za liczny udział i wspólną modlitwę, za złożone i przesłane nam życzenia świąteczne. Z serca dziękujemy.

Zapraszamy dziś  na świąteczne nieszpory – one kończą obchód Triduum Paschalnego.  Po nich Msza św o 1700.

Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania, Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego, nie będzie jutro nieszporów.

Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania  znosi w tym tygodniu post piątkowy.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota nowego miesiąca.

Spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią Św. w czwartek 14 kwietnia. Będzie wtedy między innymi odbiór strojów komunijnych.

W piątek o godz. 1800 Msza św. młodzieżowa – kandydatom do bierzmowania przypominamy, że udział w niej oraz w spotkaniu po są ich obowiązkowym elementem przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę sprzed kościoła wyruszy nasza parafialna pielgrzymka do Włoch. Początek pielgrzymki o 430 w kościele Mszą św.  Istnieje jeszcze ostatnia szansa dla dwóch osób, pozostały dwa wolne miejsca.

Dziękujemy za złożone ofiary podczas triduum – na cele charytatywne, na Boży Grób, za ofiarowane produkty żywnościowe dla biednych, za ofiary na kwiaty, składamy podziękowania za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Jutro kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL, za tydzień kolekta na Caritas archidiecezji.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na koniec przyjmijcie proszę życzenia: 

Niech Chrystus Zmartwychwstały, który przez swój Krzyż pokonał grzech i śmierć będzie dla nas Światłem opromieniającym każdą chwilę naszego życia. Niech trwa jak najdłużej nasze świętowanie pojednania ludzkości z Bogiem. Niech to pojednanie przenika wszystkie międzyludzkie relacje. Błogosławionych Świąt!

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 marca 2016 r.

Liturgia  dzisiejszej Niedzieli Palmowej wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu – Wielki tydzień.

Dziękujemy za wspólne  przeżycie naszych rekolekcji wielkopostnych.

Zapraszamy dziś na ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1615.

W poniedziałek, wtorek i środę szkolne rekolekcje przeżywać będą uczniowie Gimnazjum nr 10.

Jutro w Wielki Poniedziałek o godz. 1900 zapraszamy na Nabożeństwo 7 słów z krzyża przygotowane przez naszego pana organistę.

W Wielki Wtorek Odnowa w Duchu Św. po Mszy św. wieczornej zaprasza do wspólnego przeżycia nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH ORAZ RODZICÓW MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA zapraszamy na dodatkowe, wielkopostne spotkanie formacyjne we wtorek po Mszy św wieczornej o godz. 1900 do krypty naszego kościołą.

Zapraszamy gorąco wszystkich Parafian do uczestnictwa w Liturgii Triduum Paschalnego, które rozpoczniemy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a zakończymy procesją rezurekcyjną.

WIELKI CZWARTEK – PAMIĄTKA USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA

O godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej sprawowaną w intencji naszej Parafii.

Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Tam odbędzie się cicha adoracja do godz. 2100

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ– tego dnia nie sprawuje się Eucharystii.

O godz. 800 zapraszamy na Ciemną Jutrznię prowadzoną przez młodzież oazowa.

Zapraszamy serdecznie na ostatnią w tegorocznym Wielkim Poście Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 900, poprowadzoną przez Akcję Katolicką, zapraszamy wszystkich Parafian, także młodzież i dzieci.

Zapraszamy na ceremonie Męki Pańskiej o godz. 1800. Pod koniec liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie będziemy adorowali Chrystusa do godz. 2200.

W Wielki Piątek obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post tzw. ścisły. Tradycja zachęca nas do zachowanie także wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę do zakończenia ceremonii Wigilii Paschalnej.

WIELKA SOBOTA – tego dnia Kościół oczekuje chwalebnego zmartwychwstania Chrystusa. Tradycyjnie przez cały dzień trwa adoracja Grobu Pańskiego i Krzyża Chrystusa.

O godz. 700 zapraszamy na Ciemną Jutrznię prowadzoną przez młodzież oazowa.

Adoracja  prowadzona przez Legion Maryi od godz. 800 do 900.  Adoracja dla dzieci o godz. 900.

Błogosławienie pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 1300, 1400, 1500, 1600.

Tradycyjnie będzie można tego podzielić się jedzeniem z potrzebującymi, przygotowany będzie kosz, do którego można będzie złożyć dary wielkanocne. Potrzebującym, będą one rozdawane jeszcze w Wielką Sobotę po godz. 1430 w zakrystii. Prosimy o zgłaszanie się rodzin wielodzietnych, bezrobotnych, bezdomnych w kancelarii do Wielkiego Czwartku w godzinach urzędowania. Podczas święcenia pokarmów będzie też okazja do złożenia ofiary pieniężnej na biednych i potrzebujących. Bóg Zapłać za każdy dar.

WIGILIA PASCHALNA

Ceremonie wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 2000. Zapraszamy do uczestnictwa w tej pięknej liturgii, podczas której poświecone zostaną ogień i woda, odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Przypominamy, że po ostatniej wizytacji na wskazanie ks. Abpa Skworca procesję rezurekcyjną przeżyjemy na zakończenie ceremonii. Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową liturgię, będą dostawione dodatkowe krzesła i ławki, by wszyscy mogli usiąść.

Warto pamiętać, że Kościół w Wielkim Tygodniu udziela przywileju odpustu zupełnego za każdorazowe uczestnictwo w ceremoniach Triduum Paschalnego. Zapraszamy do korzystania z tych dobrodziejstw naszej wiary.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Okazja do spowiedzi:

w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę rano przed Mszą św., a wieczorem od godz. 1700.  

OKAZJA DO SPOWIEDZI:

dla dzieci szkoły podstawowej w Wielką Środę o 1700,

dla młodzieży gimnazjum podczas rekolekcji,

dla młodzieży studiującej i pracującej w Wielką Środę po Mszy św. wieczornej do 1930.

OKAZJA DO SPOWIEDZI DLA DOROSŁYCH:

WIELKI CZWARTEK         od  700 do 1200  oraz  od 1400 do 1700

WIELKI PIĄTEK                od  700 do 1200  oraz  od 1400 do 1700

WIELKA SOBOTA              od  700 do 1200  oraz  od 1500 do 1800

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby Parafii na pokrycie kosztów energii oraz na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Kolekty podczas Triduum przeznaczone będą: w Wielki Czwartek na działalność charytatywną naszej Parafii, w Wielki Piątek na Boży Grób w Jerozolimie, a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za każdą ofiarę, dzięki Waszej ofiarności Parafia może funkcjonować oraz prowadzić bieżące remonty i inwestycje.

Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć rekolekcje dla osób niepełnosprawnych kupując ozdoby świąteczne u p. Teresy Janysek.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, jest Mały Gość, są Misyjne Drogi; jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Dziś po wieczornej Mszy św. serdecznie wszystkich zapraszamy do naszego kościoła na Misterium Wielkopostne przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr. 10.

Na rozpoczęty Wielki Tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

Parafia Rzymskokatolicka św. Antoniego z Padwy w Chorzowie

ul. Kopernika 1
41-500 Chorzów
tel. (32) 241-33-29
mail: parafia@antoni.net.pl

nr konta: PKO BP SA
57 1020 2368 0000 2102 0403 9632

Msze Święte

NIEDZIELNE

Sobota: 1800
Niedziela: 700, 900, 1100, 1230, 1700

w kaplicy szpitalnej o 715

W DNI POWSZEDNIE

Codziennie: 700, 800, 1800
Czwartek:   700, 800, 1700

w lipcu i w sierpniu rano tylko o 700

Kancelaria parafialna

czynna jest:

rano:

  • poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki od 845 do 1200                         

popołudniu:

  • poniedziałki, wtorki, czwartki od 1630 do 1800
  • w sprawach pogrzebu także poza tymi godzinami.

Spowiedź

  • 15 minut przed każdą Mszą świętą
  • od 1700 do 1800 w każdą sobotę
  • od 1730 do 1800 w każdy pierwszy piątek miesiąca
  • od 1630 do 1700 w każdy pierwszy czwartek miesiąca