Ogłoszenia duszpasterskie

Witamy w naszej wspólnocie Ks. Bartłomieja Szymczaka – naszego nowego wikarego. Ks. Bartłomiej zastąpił Ks. Adama Zdebla, który od wczoraj jest wikarym w Mysłowicach w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. Witamy także w naszej parafii Siostrę Adriannę, która została do nas posłana w miejsce siostry Hanny. Msza Św. w czasie której będzie oficjalnie podziękujemy ks Adamowi i przywitamy siostrę Adriannę oraz ks. Bartłomieja będzie miała miejsce 4 września o godz. 1700.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny.  O godz. 800. Msza Św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla grona pedagogicznego oraz młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych. O godz. 900 Msza św. dla nauczycieli i młodzieży Gimnazjum Nr 10. Serdecznie zapraszamy.

W środę zapraszamy na spotkanie emerytów i rencistów do domu katechetycznego o godz. 1600.

Akcja Katolicka przy naszej Parafii zaprasza osoby pozostające bez pracy na spotkania w czwartki na godz. 1600 do domu katechetycznego. Celem tych spotkań jest wspieranie zainteresowanych w poszukiwaniu pracy, udzielanie informacji, pomoc merytoryczna oraz wsparcie modlitewne.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Dzieci zapraszamy w czwartek na szkolną Mszę Św. o godz. 1700, przedtem okazja do spowiedzi od godz. 1630. Dzieciom, które rozpoczynają naukę w szkolę zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy pierwszoklasistów z rodzicami.

Po Mszy Św. szkolnej w czwartek spotkania organizacyjne dla Dzieci Maryi i Ministrantów.

W piątek Msza Św. młodzieżowa z ok. rozpoczęcia nowego roku szkolnego o godz. 1800. Przed Mszą św. zapraszamy młodzież do skorzystania ze spowiedzi św.

W najbliższą sobotę w Katedrze odbędzie się pielgrzymka kapłanów naszej Archidiecezji, to Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. W związku z tym chorych naszych Parafian odwiedzimy dopiero w następną sobotę tj. 13 września.

Za tydzień w niedzielę w katedrze Katowickiej swój dzień wspólnoty przeżywać będzie Ruch Światło-Życie. Początek o godz. 1400.

W kancelarii parafialnej od jutra można zamawiać intencje mszalne na 2015 rok. Zapraszamy do skorzystanie z tego cennego daru wiary tych, którzy świętują swoje uroczystości rodzinne, rocznice oraz do ofiarowania Mszy Św. za drogich nam zmarłych.             

Poproszono nas o ogłoszenie, że Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów w Chorzowie przy ul. Urbanowicza 2 prowadzi nabór do Szkoły Policealnej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum dla Dorosłych oraz na Kwalifikacyjne Kursy dla Dorosłych. Oferta skierowana jest do pełnoletnich do młodych matek, osób w trudnej sytuacji materialnej chcących uzupełnić lub zdobyć nowe wykształcenie, zawód, pracę. Proponowana nauka w szkołach lub kursach jest bezpłatna.

Bóg-Zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji. Bóg-Zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej, jest także nasz biuletyn informacyjny „Głos Św. Antoniego”. W dzisiejszym numerze zamieszczony został PROGRAM PARAFIALNYCH MISJI ŚWIĘTYCH, KTÓRE PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY OD 28 WRZEŚNIA DO 5 PAŹDZIERNIKA. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nim i zarezerwowanie sobie czasu, abyśmy w jak najliczniejszej wspólnocie z tego daru mogli skorzystać. O dobre przeżycie misji będziemy się modlić podczas każdej Mszy św. bezpośrednio przed błogosławieństwem końcowym.

Tradycyjnie zapraszamy na dzisiejsze nieszpory, na czwartkową i sobotnią adorację Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za wczorajsze czuwanie i modlitwy podczas całodziennej adoracji. Wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie wtorkowej modlitwy uwielbienia.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

Szczęść Boże