Ogłoszenia duszpasterskie

Zapraszamy dziś na nieszpory o 1630.

Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Biblijną i rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

W Poniedziałek o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.

Zespół charytatywny również w tym tygodniu będzie dyżurował we wtorek i w czwartek od 1000 do 1200 w krypcie naszej świątyni, można przynieść tam nieużywane już ubrania i rzeczy, które zostaną rozdane biednym i potrzebującym. W pozostałe dni można to przynosić także w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

W wtorek Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji chorych po Mszy św. wieczornej. Spotkanie członków i sympatyków Akcji o 1900 na probostwie.

W czwartek po Mszy św. szkolnej spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

Przyszła Niedziela jest Niedzielą Biblijną i rozpoczyna Ogólnopolski tydzień Biblijny.

Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na bieżące remonty i inwestycje w naszej świątyni. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
Po Msza św. za tydzień będzie okazja do wsparcia materialnego chorzowskiego Hospicjum. Wolontariusze będą przeprowadzali zbiórkę przed naszym kościołem. Od ponad 18 lat hospicjum wspiera chorych w terminalnej fazie choroby nowotworowej oraz ich rodziny z terenu Chorzowa i w miarę możliwości z okolicznych miast.

W przyszłą niedzielę, wzorem „słodkiej niedzieli” sprzed kilku tygodni, młodzież oazowa będzie po Mszach św. z tyłu kościoła rozprowadzać ciasto. Zachęcamy do spróbowania wypieków wykonanych przez młodzież i ich rodziców. Dochód z ciasta jest przeznaczony na opłacenie rekolekcji wakacyjnych, w których bierze udział 15 osób z naszej parafii. Młodzież dziękuje za wyrozumiałość okazaną podczas poprzedniej „słodkiej niedzieli”.

Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek o 1530 i w sobotę o godz. 1700.

Fundacja „Pro – prawo do życia” ponawia w tym roku obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Stop aborcji”. Dąży w niej do całkowitej zmiany ustawy, czyli do pełnej ochrony prawnej życia i zdrowia dziecka od chwili poczęcia. Dlatego w dzisiejszą niedzielę można złożyć podpis pod projektem ustawy. Aby wziąć udział w tej akcji potrzebny jest numer PESEL.
Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; jest nowy numer chorzowskich Spotkań jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.
Mamy kłopoty techniczne z naszą parafialna stroną, pracujemy nad ich usunięciem. Mamy nadzieję, że niebawem strona powróci.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.