Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Nadchodzące środa, czwartek i piątek to kwartalne dni modlitw o powołania.
W Poniedziałek o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.

W piątek przypada święto św., Józefa robotnika.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przeniesiona została w tym roku na sobotę 2 maja. Msze św. w sobotę odprawimy o 700, 1100, 1300 i 1800.

W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy w tygodniu o 1730, a w czwartki po Mszy św o 1700.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i I sobota nowego miesiąca. Kolekta zbierana w I piątek, oraz 2 maja przeznaczona jest na działalność charytatywną parafii.

W najbliższą sobotę od godz. 830 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych Parafian.

Parafia nasza bierze udział w Akcji Wolontariackiej – „Lepsze Jutro”, która polega na zbiórce wszelako ujętych rzeczy nadających się do użytku w lokalu mieszkalnym, z naciskiem na „nadające się”. Zgodnie z zamysłem Akcji – „Lepsze Jutro” zbieramy: meble, urządzenia domowe, sprzęt elektroniczny, zabawki, narzędzia domowe, farby do ścian (nowe), taśmy klejące (nowe), folie ochronne (nowe), zestawy malarskie, środki czystości, itp. „Lepsze Jutro” ma na celu zmianę wystroju lub odświeżenia pokoju, bądź mieszkania najuboższych mieszkańców naszego miasta. Rzeczy te można przynosić do krypty od 1 do 14 maja w godzinach 800-1100.

Parafia nasza zamierza zorganizować w dniach od 7 – 12 września pielgrzymkę do Włoch.
W programie PADWA, CASCIA, ASYŻ, LORETO i dwudniowy wypoczynek na Riwierze Adriatyckiej. Koszt 1650 zł, zapisy i szczegółowy program w kancelarii i na naszej stronie internetowej.

We wtorek w krypcie odbiór strojów komunijnych 1800 chłopcy, o 1830 dziewczynki, a w czwartek po Mszy św. szkolnej próba przed I Komunią.

Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej świątyni. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Dziś po Mszach św. wolontariusze chorzowskiego hospicjum przeprowadzają zbiórkę przed naszym kościołem. Bóg Zapłać za każdy dar.

Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu we wtorek po wieczornej Mszy św. razem z Odnową w Duchu Św, w czwartek o 1530 z Arcybractwem NSPJ i w sobotę o godz. 1700 cicha adoracja.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej jest Gość Niedzielny, Mały Gość; jest nowy numer chorzowskich Spotkań jest także nasz biuletyn informacyjny Głos Św. Antoniego.

Na nowo rozpoczęty tydzień niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.