Parafia św. Antoniego z Padwy

w Chorzowie

Dzieci Maryi

Jesteśmy grupą dzieci, które całą swą uwagę poświęcają Maryi Niepokalanie Poczętej.

Sama nazwa wspólnoty wskazuje na naszą bliskość z Bogiem – jako „Dzieci Maryi” jesteśmy równocześnie „braćmi i siostrami Jezusa”. Naszym głównym zadaniem i celem jest upodobnienie się do Maryi, która jest dla Kościoła najlepszym wzorem wiary, miłości i zjednoczenia z Chrystusem.

Siły do tego czerpiemy z cotygodniowych spotkań, na których coraz lepiej poznajemy życie Maryi, a przez to i Pana Jezusa, zbliżając się jednocześnie do Boga. Dzieje się to wszystko poprzez modlitwę, realizację tematów, śpiew oraz zabawę. Nasze spotkania odbywają się w soboty o godzinie 10.00 w domu katechetycznym.
W życiu naszej wspólnoty jest również dzień niezwykle ważny dla każdego Dziecka Maryi – 8 grudnia. Jest to święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i w tym dniu uroczyście przyjmowane są nowe dzieci do naszej wspólnoty. Poprzez publiczne wypowiedzenie Aktu Oddania przyrzekamy wierność Niepokalanej. Dodatkowo, aby uzewnętrznić naszą przynależność do ruchu dostajemy Cudowne Medaliki z wizerunkiem Matki Niepokalanej.
Zauważyć nas można szczególnie w maju oraz październiku, gdyż te miesiące poświęcone są Matce Bożej. Wtedy codziennie na nabożeństwach majowych oraz różańcowych stajemy przy sztandarze, w chustach i z Medalikami na piersi. Rozprowadzamy także kartki i ozdoby świąteczne bożonarodzeniowe oraz wielkanocne. Spotkania w grupach prowadzone są przez animatorkę Dominikę. Nad całą wspólnotą czuwa siostra Hanna.

Zadania i obowiązki Dziecka Maryi
Dziecko Maryi w szczególny sposób naśladuje Maryję
Żyje w łasce uświęcającej (regularna spowiedź św.!)
Kocha swoją parafię, aktywnie włącza się w jej życie
Bierze czynny i pełny udział w Eucharystii (w niedzielę i Mszy św. szkolnej)
Bierze udział w nabożeństwie październikowym, majowym, Drodze Krzyżowej
Często rozmawia z Bogiem na modlitwie – codziennie odmawia chociaż jedną dziesiątkę różańca
Regularnie uczęszcza na spotkania Dzieci Maryi
Pogłębia swoją wiedzę religijną – stara się być wzorowym uczniem
Dba o religijną atmosferę w rodzinie
Jest apostołem wśród otoczenie – radość, przebaczenie, życzliwość, pomoc…

Parafia Rzymskokatolicka św. Antoniego z Padwy w Chorzowie

ul. Kopernika 1
41-500 Chorzów
tel. (32) 241-33-29

lub    793 853 267

mail: parafia@antoni.net.pl 

lub chorzow.antoni@katowicka.pl

nr konta: PKO BP SA

57 1020 2368 0000 2102 0403 9632

NIP 627-22-84-730

 

TRANSMITUJEMY DLA CHORYCH MSZĘ ŚW:

W NIEDZIELE G0DZ. 9.00

W TYGODNIU czasowo wstrzymane 

Msze Święte

NIEDZIELNE

Sobota: 1800
Niedziela: 700, 900, 1100, 1230, 1700

w kaplicy szpitalnej o 715

W DNI POWSZEDNIE

Codziennie: 700, 1800
Czwartek:   700, 1700

w lipcu i w sierpniu

oraz w ferie zimowe bez Mszy o 800

Kancelaria parafialna

czynna jest:

rano:

 • poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki
  od 845 do 1045                         

popołudniu:

 • poniedziałki i czwartki
  od 1630 do 1800
 • w sprawach pogrzebu także poza tymi godzinami.
 • ws. protokołu przedmałżeńskiego po indywidualnym umówieniu

Spowiedź

 • 15 minut przed każdą Mszą świętą
 • od 1730 do 1800 w każdą sobotę
 • od 1730 do 1800 w każdy pierwszy piątek miesiąca
 • od 1630 do 1700 w każdy pierwszy czwartek miesiąca

Dla narzeczonych

nauki przedmałżeńskie w 2024 roku

wybrany termin zgłoś na: 

https://narzeczenikatowicka.pl/

naszej parafii szukaj w dekanacie Chorzów Batory