Parafia św. Antoniego z Padwy

w Chorzowie

ant1 witra_1 wntrze oltarz zew organy taber zew2
preload image preload image

Pojedź z nami do Francji

Nasza parafia zamierza zorganizować pielgrzymkę autokarową do Francji. Termin od 20 do 30 września. Poznaj ramowy program. Serdecznie zapraszamy. 

 

PIELGRZYMKA DO FRANCJI

w terminie

20 do 30 września do  2024r. (11 dni)

 

PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

Dzień 01

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Przejazd do Paryża.

 

Dzień 02

Zwiedzanie Paryża (m.in. Opactwo Saint Germain de Pres, gdzie znajduje się serce Jana Kazimierza, Kościół Saint Sulpice, Kościół św. Seweryna, gdzie znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej, Katedra Notre Dame, Wieża Eifla, rejs po Sekwanie). Msza św. w Sanktuarium Cudownego Medalika. Obiad w restauracji FLUNCH. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 03

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Paryża (m.in. Opera Garniera, perfumeria Fragonard, Plac Vendome, Plac Concorde, Ogrody Tuilleries, Louvre. Przejazd na Montmartr. Posiłek w restauracji FLUNCH, Mouline Rouge,Msza Święta w BazyliceSacreCoeur, Plac Tertre. Powrót do hotelu.

 

Dzień 04

Po śniadaniu wyjazd do Lisieux,  gdzie w klasztorze pochowana jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Msza Święta w Bazylice św. Teresy. Przejazd do Opactwa Saint Michael związanego z objawieniami św. Michała Archanioła. Przejazd do Le Mans- posiłek w restauracji FLUNCH. Przejazd doTours. Zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień 05

Pośniadaniu zwiedzanie Tours – starówka, katedra św.Gatiena XIV-XVI w. Msza Święta w Bazylice św. Marcina. Przejazd do Rocamadour - miejsce związane z Czarną Madonną i św. Amadurem. Przejazd do Lourdes, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 06

Po śniadaniu nawiedzenie sanktuarium w Lourdes - Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, Grota Objawień, Msza Święta w Bazylice Piusa X, Droga Krzyżowa, miejsca związane ze św. Bernadetą, obiadokolacja, wieczorna procesja różańcowa ze świecami.

 

Dzień 07

Msza Święta w Lourdes. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Puy en Veley – najstarszego Sanktuarium Maryjnego we Francji. Po drodze zwiedzanie Carcassonne-miasta które nie zmieniło się od XIII w. Nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny w Le Puy en Veley, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 08

Po śniadaniu przejazd do La Salette gdzie w 1846 r. miały miejsce Objawienia Maryjne- nawiedzenie sanktuarium. Przejazd do Ars. Zwiedzanie kościoła i plebanii. Msza Święta w jednym z nawiedzanych tego dnia sanktuariów. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 09

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Nevers, gdzie w klasztorze jest pochowana św. Bernadeta. Zwiedzanie miasta: katedra świętego Cyryla i św. Julii XI-XVI w., pałac książęcy XV_XVI w., kościół św. Szczepana XI w kościół św. Piotra XVII w., Pałac Biskupi XVIII w., Łuk Triumfalny XVIII w.                Przejazd do Paray le Monyal gdzie 350 lat temu miały miejsce objawienia związane z sercem Jezusowym Małgorzacie Alacoque. Msza Święta. Nawiedzenie klasztoru Wizytek gdzie jest pochowana Małgorzata oraz kościoła gdzie jest pochowany jej spowiednik św. Klaudiusz de la Colombiere. Przejazdna obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Msza św. w kościele autostradowym w Niemczech.

 

Dzień 11

Przyjazd do miejsca startowego w godzinach wczesnoporonnych.

 

Koszt:

5.500 złotych

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka św. Antoniego z Padwy w Chorzowie

ul. Kopernika 1
41-500 Chorzów
tel. (32) 241-33-29

lub    793 853 267

mail: parafia@antoni.net.pl 

lub chorzow.antoni@katowicka.pl

nr konta: PKO BP SA

57 1020 2368 0000 2102 0403 9632

NIP 627-22-84-730

 

TRANSMITUJEMY DLA CHORYCH MSZĘ ŚW:

W NIEDZIELE G0DZ. 9.00

W TYGODNIU czasowo wstrzymane 

Msze Święte

NIEDZIELNE

Sobota: 1800
Niedziela: 700, 900, 1100, 1230, 1700

w kaplicy szpitalnej o 715

W DNI POWSZEDNIE

Codziennie: 700, 1800
Czwartek:   700, 1700

w lipcu i w sierpniu

oraz w ferie zimowe bez Mszy o 800

Kancelaria parafialna

czynna jest:

rano:

 • poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki
  od 845 do 1045                         

popołudniu:

 • poniedziałki i czwartki
  od 1630 do 1800
 • w sprawach pogrzebu także poza tymi godzinami.
 • ws. protokołu przedmałżeńskiego po indywidualnym umówieniu

Spowiedź

 • 15 minut przed każdą Mszą świętą
 • od 1730 do 1800 w każdą sobotę
 • od 1730 do 1800 w każdy pierwszy piątek miesiąca
 • od 1630 do 1700 w każdy pierwszy czwartek miesiąca

Dla narzeczonych

nauki przedmałżeńskie w 2024 roku

wybrany termin zgłoś na: 

https://narzeczenikatowicka.pl/

naszej parafii szukaj w dekanacie Chorzów Batory

statystyka

Odsłon artykułów:
703801