Parafia św. Antoniego z Padwy

w Chorzowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 grudnia 2018 r.

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia - zatroszczmy się o chrześcijański wymiar wieczerzy wigilijnej, pamiętajmy przy stole o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem, rodzinnym kolędowaniu. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od alkoholu. 

We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Pasterkę o północy. Przed Pasterką czuwanie modlitewne przygotowane przez młodzież oazową o godz. 2330. Zapraszamy serdecznie na nieszpory kolędowe o 1630.

W środę DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT NARODZENIA Pańskiego – święto św. Szczepana – msze sprawujemy jak w niedzielę – nie będzie nieszporów.

W czwartek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – tego dnia podczas mszy będziemy święcić przyniesione wino.

Dziękujemy wszystkim za obecność na roratach dzieciom i dorosłym. Dziękuję za ich przygotowanie i prowadzenie ks. Henrykowi i ks, Piotrowi. W piątek przypada Święto świętych Młodzianków. Serdecznie zapraszamy na mszę św. o godz. 1000 wszystkie dzieci, oraz matki spodziewające się dziecka. Podczas tej Mszy św. zakończymy uroczyście tegoroczne Roraty. Wszystkie dzieci i matki w stanie błogosławionym otrzymają specjalne dla nich błogosławieństwo. Nie będzie mszy św. o godz. 800.

Są jeszcze bilety na koncert Betlejem w spodku - zapraszamy zainteresowanych do zakrystii dziś po Mszy lub w środę do kancelarii.

Już dziś serdecznie zapraszamy dzieci, które grają na różnych instrumentach muzycznych w uroczystość Trzech Króli 6 stycznia na Mszę Św o godz. 1100. Spróbujemy wspólnie pokolędować przed naszą stajenką. Zachęcamy także muzykujących dorosłych parafian do przyniesienia ze sobą instrumentów na tę Mszę św.

Już dziś serdecznie zapraszam  członków wszystkich grup i ruchów działających w naszej wspólnocie parafialnej na spotkanie kolędowe 5 stycznia o godz. 1100.

W okresie kolędowy pojawiła się możliwość zamawiania intencji mszalnych na  w godzinach rannych. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszego kościoła. Kolekta zebrana w czasie pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia, w Boże Narodzenie na naszą parafię a w drugi dzień świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego jest numerem świątecznym, podwójnym zawiera aż 132 strony i dodatkowo obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole. Tym razem kosztuje 8 zł. Jest też nowy numer Małego Gościa z „biletem do nieba”. Polecamy także Głos Św. Antoniego.

Jutro, w wigilię Bożego Narodzenia kancelaria będzie nieczynna.

Na nowo rozpoczęty tydzień, na czas przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego niech nam wszystkim Bóg udziela swego błogosławieństwa.

Parafia Rzymskokatolicka św. Antoniego z Padwy w Chorzowie

ul. Kopernika 1
41-500 Chorzów
tel. (32) 241-33-29
mail: parafia@antoni.net.pl

nr konta: PKO BP SA

57 1020 2368 0000 2102 0403 9632

NIP 627-22-84-730

Msze Święte

NIEDZIELNE

Sobota: 1800
Niedziela: 700, 900, 1100, 1230, 1700

w kaplicy szpitalnej o 715

W DNI POWSZEDNIE

Codziennie: 700, 800, 1800
Czwartek:   700, 800, 1700

w lipcu i w sierpniu

oraz w ferie zimowe bez Mszy o 800

Kancelaria parafialna

czynna jest:

rano:

 • poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki
  od 845 do 1045                         

popołudniu:

 • poniedziałki i czwartki
  od 1630 do 1800
 • w sprawach pogrzebu także poza tymi godzinami.

Spowiedź

 • 15 minut przed każdą Mszą świętą
 • od 1700 do 1800 w każdą sobotę
 • od 1730 do 1800 w każdy pierwszy piątek miesiąca
 • od 1630 do 1700 w każdy pierwszy czwartek miesiąca